Ābols ar vēl vienu rezultativitātes punktu palīdz Orebro sasniegt SHL pusfinālu

Latvijas uzbrucējs Rodrigo Ābols ceturtdien rezultatīvi piespēlēja Zviedrijas hokeja čempionāta (SHL) ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē, palīdzot Orebro vienībai iekļūt pusfinālā.

Erebrū hokejisti savā laukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja "Leksands", sērijā līdz četrām uzvarām gūstot virsroku ar 4-0.

Ābols ar rezultatīvu piespēli atzīmējās trešā perioda 14.minūtē, kad palīdzēja Gustavam Bekstremam panākt 1:1. Mājiniekus pusfinālā ieveda Emils Larsons, kurš pēc papildlaikā nospēlētām 75 sekundēm guva uzvaras vārtus.

Ābols šajā spēlē uz ledus pavadīja 18 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā trīsreiz meta pa vārtiem, reizi pielietoja spēka paņēmienu, uzvarēja 69% iemetienu un dueli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latviešu uzbrucējs četrās "play-off" cīņās izcēlies ar trim vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, kā arī +/- rādītāju +5.

Regulārā čempionāta Ābols 47 spēlēs guva 20 vārtus un 15 reizes rezultatīvi piespēlēja. Viņš bija savas komandas labākais vārtu guvējs un trešais rezultatīvākais hokejists.

Visu laiku labākais Latvijas hokejistu sniegums Zviedrijas augstākajā līgā ir Aleksandram Beļavskim, kurš 2000./2001.gada sezonā guva 21 vārtus.

"Orebro" regulārajā čempionātā ieņēma sesto vietu, iekļūstot "play-off" turnīra ceturtdaļfinālā jeb otrajā kārtā.