Bļugeram karjeras rezultatīvākajā NHL spēlē divi vārti un piespēle

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva divus vārtus un vienreiz rezultatīvi piespēlēja Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, aizvadot savu rezultatīvāko spēli karjerā.

Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" viesos ar rezultātu 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) sagrāva Monreālas "Canadiens".

Pitsburgas vienība jau pēc pirmā perioda bija vadībā ar 3:0. Vispirms sezonā pirmos vārtus guva Sidnijs Krosbijs, bet pēc tam izcēlās Dentons Heinens un Džeiks Gencels.

Otrā perioda 14.minūtē Bļugers ar Zeku Estonu-Rīsu nonāca pret pretinieku vārtiem un latvietis pēc partnera piespēles raidīja ripu mērķī. Trīs minūtes vēlāk Bļugers no aizvārtes piespēlēja Maikam Metsonam, pēc kura metiena no zilās līnijas ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā pielaboja Broks Makgins - 5:0.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 11 sekundes, Estona-Rīsa piespēlē ļāva Bļugeram izslidot vienam pret Semo Montemboltu un panākt 6:0. Divus vārtus guvušais Bļugers tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Tristans Džerijs "Penguins" vārtos atvairīja visus 24 pretinieku metienus.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā spēlēja 13 minūtes un 42 sekundes, no tām 42 sekundes mazākumā. Viņš piecreiz meta pa vārtiem, zaudēja vienu ripu, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja trīs no astoņiem iemetieniem un iekrāja labāko lietderības koeficientu komandā (+4).

Līdzšinējā karjerā viņam NHL bijušas piecas divu punktu spēles, vienā no tām gūstot divus vārtus.

Šosezon Bļugers 16 mačos guvis piecus vārtus, atdevis divas rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderību +1.

"Penguins" ar 16 punktiem 16 spēlēs ieņem 13.vietu Austrumu konferencē.