Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Latvijas U-18 hokeja izlase PČ priekšvakarā pārbaudes spēlē uzvar vienaudžus no Vācijas

Latvijas U-18 hokeja izlase sestdien ASV dienu pirms gaidāmā Pasaules čempionāta (PČ) savā pēdējā pārbaudes spēlē uzvarēja vienaudžus no Vācijas, informē Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Latvijas U-18 izlase ar 5:1 (2:0, 1:0, 2:0) pārspēja Vācijas U-18 valstsvienību.

Spēles septītajā minūtē rezultātu atklāja Niks Feņenko, bet divas minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Ģirts Silkalns. Otrajā periodā vienīgos Latvijas izlases vārtus guva Anrī Ravinskis, bet pēdējās 20 minūtēs izcēlās arī Klāvs Veinbergs un Darels Dukurs.

Piecas minūtes līdz spēles beigām Marku Slavinksi pārspēja Kevins Nīmencs.

Spēli Latvijas izlases vārtos sāka Kārlis Mežsargs, bet spēles vidū viņu nomainīja Slavinskis.

Iepriekš divās pārbaudes spēlēs Latvijā U-18 izlase ar 1:5 un 1:6 atzina Latvijas hokeja izlases kandidātu pārākumu.

Pasaules čempionāts elites divīzijā ASV pilsētā Frisko norisināsies no 26.aprīļa līdz 6.maijam.

Pirmdien Latvijas izlase pirmo spēli aizvadīs ar Šveici, divas dienas vēlāk paredzēta cīņa ar Kanādu, bet 29.aprīlī jātiekas ar Baltkrieviju. 1.maijā grupu turnīru Latvijas izlase noslēgs ar cīņu pret Zviedriju.

Latvijas U-18 izlase A grupā spēlēs kopā ar Zviedriju, Kanādu, Baltkrieviju un Šveici, bet B grupā spēkosies Vācija, ASV, Krievija, Čehija un Somija.

Latvijas U-18 izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā elites divīzijā:

vārtsargi - Kārlis Mežsargs, Linards Lipskis (abi - Hokeja skola "Rīga"), Marks Slavinskis (Daugavpils "Dinaburga");

aizsargi - Bogdans Hodass ("Sport U-20", Somija), Vladimirs Zaicevs ("Dinaburga"), Uvis Silvers Lazarenoks (HS "Rīga"/"Liepāja"), Gustavs Ozoliņš, Niks Feņenko, Rihards Simanovičs, Roberts Andersons, Artjoms Kadņikovs (visi - HS "Rīga");

uzbrucēji - Martins Laviņš ("Baltie Vilki"/HS "Rīga"), Sandis Vilmanis ("Lulea", Zviedrija/HS "Rīga"), Kristians Sāmītis (Stavangeras "Oilers", Norvēģija), Ričards Briņecs ("Zemgale"/LLU), Darels Dukurs ("Langnau U-20", Šveice), Dans Ločmelis ("Lulea", Zviedrija/"Mogo"/LSPA), Roberts Cjunskis ("Lugano U-20", Šveice), Pēteris Purmalis, Ģirts Silkalns, Anrī Ravinskis, Kristaps Kristiņš, Klāvs Veinbergs, Rainers Dārziņš, Mārtiņš Šulcs (visi - HS "Rīga").