Ja kapteiņi neveiks kādas pēkšņas izmaiņas, vienspēlēs Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova, kura pasaules rangā atrodas 15.pozīcijā, tiksies ar ranga 144.vietā esošo Magdalenu Frehu no Polijas, kamēr pirmo rakešu cīņā WTA ranga sestajā vietā esošā Aļona Ostapenko centīsies uzvarēt pasaules 56.numuru Magdu Lineti.
Līdz šim šīs tenisistes savā starpā nav tikušās. Freha pērn pasaules rangā no 320.vietas pacēlās līdz 166.pozīcijai un arī šo gadu sākusi veiksmīgi, izejot kvalifikāciju Austrālijas atklātajā čempionātā un sasniedzot pusfinālu ITF 60 000 sērijas turnīrā Francijā. Viņa gan līdz šim vien reizi uzvarējusi ranga pirmā simtnieka tenisisti. Tikmēr Linete ir karjerā vairāk sasniegusi un šogad Austrālijas atklātajā čempionātā pat tika līdz trešajai kārtai, kā arī reizi spēlējusi WTA turnīra finālā. Pagājušajā nedēļā viņa aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam WTA turnīrā Taivānā un šonedēļ sasniedza karjeras rekordu rangā, kaut labāko simtniekā beigusi jau trīs gadus pēc kārtas. Līdz šim viņa karjerā nekad nav uzvarējusi ranga divdesmitnieka tenisistes, zaudējot visos 15 mačos.
Pēc tam risināsies arī dubultspēle.
Vēl Latvijas izlasē ir WTA vienspēļu ranga 274.pozīcijā esošā Diāna Marcinkēviča un 871.vietu ieņemošā juniore Daniela Vismane, kamēr Polijas izlasē iekļauta arī 725.pozīcijā esošā juniore Iga Sviateka un pieredzējušā Alicja Rosolska, kura atrodas dubultspēļu ranga 41.vietā.
Polijas titulētākā tenisiste Agņeška Radvaņska valsts izlasei nav palīdzējusi kopš 2015.gada, kaut tās kapteinis ir viņas vīrs Davids Celts.
Latvija līdz šim vienīgo reizi ar Poliju ir spēlējusi 2006.gadā, kad Eiropas/Āfrikas zonas otrajā grupā piekāpās ar 0-3, laukumā dodoties Ievai Irbei un Lienei Liniņai.
Pirmajā kārtā trešdien Latvija ar 2-1 pieveica Turciju, kamēr Polija ar tādu pat rezultātu apspēlēja Austriju, līdz ar to ceturtdien notiks mačs starp D apakšgrupas līderēm.
Kā vēstīts, mačā ar Turciju Sevastova uzvarēja savā vienspēlē, bet Ostapenko saspringtā trīs setu duelī piekāpās ranga otrajā simtā esošajai Čaglai Bijikakčajai. Līdz ar to dubultspēlē kortā atkal nācās doties abām Latvijas izlases līderēm, kuras vienā pārī spēlēja pirmoreiz karjerā un pretiniecēm divos setos atdeva vien divus geimus.
Ja Latvija uzvarēs apakšgrupā, tā fināla kārtā tiksies ar grupas, kurā ir Serbija, Gruzija un Bulgārija, labāko vienību. Pēc tam šī pāra uzvarētāja kvalificēsies aprīlī gaidāmajām pārspēlēm par vietu otrajā pasaules grupā.
Zīmīgi, ka 2019.gadā mainīsies sacensību formāts, apvienojot abas pasaules grupas, līdz ar to šī turnīra divas uzvarētājas iegūs iespēju iekļūt starp 16 stiprākajām pasaules izlasēm.
Pērn notikušajā Federāciju kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā Latviju pārstāvēja Ostapenko, Diāna Marcinkēviča un Vismane. Ostapenko Latvijas izlasē spēlē kopš 2013.gada, bet Marcinkēviča kopš 2009.gada Federāciju kausā nav piedalījusies tikai reizi.
Tikmēr Sevastova Federāciju kausā iepriekšējo reizi spēlēja 2010.gadā, kad bija vien 19 gadus veca.
Sevastova ar atsevišķu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes lēmumu iekļauta LOV sastāvā vasaras sporta veidos 2018.gadam. Visticamāk, Sevastovas iekļaušanas LOV sastāvā spēlējusi lielu lomu tenisistes lēmumā piekrist pārstāvēt Latviju Federāciju kausā. Tāpat LOV sastāvā ir arī Ostapenko.
Pērn Latvijas tenisistes apakšgrupu cīņās ar 2-1 uzvarēja Turciju, ar 0-3 pārliecinoši piekāpās favorītei Lielbritānijai, bet noslēdzošajā duelī pārliecinoši ar 3-0 tika pārspēta Portugāle. Latvija ar diviem panākumiem trīs mačos ieguva otro pozīciju C apakšgrupā un nosargāja vietu Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā. Vēlāk mačā par 5. līdz 8.vietu ar 0-2 tika zaudēts Ungārijai, sacensības noslēdzot septītajā pozīcijā.
Vēsturē labāko sasniegumu Latvijas izlase guva 1993.gadā, kad startēja pasaules grupā, iekļūstot 16 labāko pasaules izlašu vidū. Šogad Latvija Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlēs piekto gadu pēc kārtas. Ja pirmajās divās reizēs bija jācīnās par vietas saglabāšanu, pērn Latvijas sportistes izvairījās no pārspēlēm.
Ostapenko pērn triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa "French Open" izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA "International" turnīrā, kamēr Sevastova uzvarēja Maljorkas WTA "International" turnīrā.