Mēs vēlamies sazināties ar konkrētiem cilvēkiem, kad tas ir nepieciešams, bet interneta telpā mēs saņemam paziņojumus no visiem, turklāt šī komunikācija nereti ir publiska un visiem redzama. Ir nopietni jāpiedomā pie tā, ka viss teiktais interneta vidē būs publiski redzams gadiem, arī mūsu personiskā komunikācija ar konkrētiem cilvēkiem, ja tā veikta publiskā telpā. Mums ir nepieciešamība pēc mūsu lomām un cilvēku grupām, ar kurām mēs ikdienā sazināmies – mūsu draugi, mana ģimene, darba kolēģi. Savukārt sevis interesējošai informācijai mēs lietojam citus rīkus, dažādas RSS plūsmas, lasām ziņas un vīterojumus.
Tieši tālruņu operētājsistēmu attīstība, tajā skaitā Android, sekmēja to, ka interesējoša informācija tiek parādīta vienuviet ar tehniskām iespējām atlasīt interesējošus paziņojumus un veidot savu loku ar sev tuviem cilvēkiem un ziņām. Papildus jāpiemin tālruņa kontaktu integrācija, papildus pievienojot kontaktpersonu "Facebook" vai "Twitter" tīklā veiktos paziņojumus.
Google+ ir vērienīgs mēģinājums mainīt iedibināto sociālo tīklu komunikācijas veida dominanti, mainot plašu tehnisko instrumentu un "paziņu" loku ar publisku komunikāciju pret lietotāja kontrolētu draugu un interesējošas informācijas loka brīvību. Šis ir visai vēsturisks solis, kas visai skaidri iezīmē Google algoritmu un informācijas bāzes patiesās iespējas, tajā pat laikā atminoties neveiksmes ar iepriekš veidotajiem "Buzz" un "Wave" risinājumiem.
+Circles. Tavi apļi
Iespēja veidot lietotājam tuvu cilvēku grupas, piemēram, ģimene, draugi vai kolēģi. Izvēloties cilvēkus apļiem turpmākā komunikācija notiek slēgta apļa iekšienē. Šādā veidā informācija, ar kuru lietotājs vēlas dalīties, ir pieejama tikai ierobežotam lietotāju lokam. Sarunas var veidoties personiskākas un lietotājiem nav jāuztraucas, ka informācija būs redzama visiem publiski. Lietotāja saskarnē tiek izveidots jauns aplis, uz kuru tiek pārvietoti cilvēki no kopējā saraksta. Svarīgi ir pieminēt, ka iekļautajiem cilvēkiem nav obligāti būt par Google+ lietotājiem, jo pietiek arī ar e-pasta adresi.
+Sparks. Veselīgām sarunām par tavām interesēm.
Lai kas arī būtu tas, kas tevi interesē, neskatoties uz tūkstošiem informācijas resursu internetā, lielākā vēlme ir pēc sarunas biedriem kam ir līdzīgas intereses. Mēs visi esam dažādi un mūsu intereses ir dažādas, sākot ar sporta auto vai projektu vadību un beidzot ar pūdeļu trenēšanu vai īpašiem jogas vingrinājumiem. Nereti šīs intereses ir slepenas un mēs nevēlamies, lai plašs cilvēku loks par tām zinātu. "Sparks" ir jauns serviss, kurā cilvēkiem ir iespēja dalīties ar informāciju. Google meklēšanas algoritmi palīdzēs atlasīt specifisku saturu no plašās interneta vides. Atliek pievienot savas intereses un dalīties tikai ar cilvēkiem, kuriem tas varētu interesēt.
+Hangouts. Īstu cilvēku tikšanās virtuālā vidē.
Google ir izveidojis iespēju tiešsaistē tikties ar video palīdzību līdz pat desmit cilvēkiem. Šīs telpas var būt publiski pieejamas ikvienam, kas vēlas līdzīgi kā IRC telpās ienākt, aprunāties un iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Laikmetā, kad cilvēki ir pieraduši klabināt tausti;ņus un izlikties par to, kas tie nav, šāds serviss ir visai atsvaidzinošs, jo nodrošina reālus sarunu biedrus ar to kameru video straumēšanu. Šodien teju ikkatram datoram ir pieejama iebūvēta video kamera, tomēr bez "Skype" sarunām tā reti tiek izmantota.
+Mobile. Kur esi, ko dari un kas tev atrodas apkārt?
Mobilais tālrunis šodien sniedz krietni vairāk, nekā iespēju sazvanīties. Viedtālruņu īpašniekiem ir pieejamas simtiem dažādu aplikāciju, kā fiksēt ap sevi notiekošo un paziņot citiem gan savu atrašanās vietu, gan noskaņojumu, fotogrāfijas un video. Līdz šim "Foursquare" ir bijis viens no sociālajiem tīkliem, kas izmanto vides iespējas un veicina cilvēku satikšanos ārpus datora ekrāna. "Mobile" risinājums sniedz iespējas apkārt fiksēto nekavējoties un viegli uzglabāt "mākonī", daloties ar informāciju ar citiem. Draugi saņems foto ar apetīti rosinošu kūkas gabalu šķīvī un paziņojumu "Šobrīd ēdu desertu kafejnīcā. Kāds nevēlas piebiedroties"?
+Huddle. Īsziņas lietotāju grupām.
Nereti, organizējot kādu ballīti, nav viegli vienoties par laiku, vietu vai citiem jautājumiem. Katram no mums ir sava dzīve, savs darba laiks, turklāt iespēja apzvanīt visus maksā naudu. Ar Huddle pakalpojumu apļa dalībnieki saņems paziņojumus un varēs piedalīties ballītes plānošanā ar savu tālruņu palīdzību.
+You. Tas esi TU.
Visā sociālo tīklu iespēju bagātībā galvenais joprojām esi tu pats. Dzīve notiek ap tevi. Notikumi, kurus izdzīvo ir tavi. Tieši tādēļ sociālā tīkla centrā ir jābūt tev un tam, kas interesē tevi. Atlasītam un pieejamam tikai tev. Šeit parādās Google patiesais spēks un nākotnes vīzija, kombinējot visus iepriekšminētos pakalpojumus.
Mūsu identitāte tīmeklī ir izkaisīta starp sociālajiem tīkliem, fotogrāfiju publicēšanas un dažādu datu uzglabāšanas servisiem. Draugu skaits dažādos sociālajos tīklos atšķiras. "Tas" man atrodas "tur" un "tas" man atrodas citur. Mēģinājumi apvienot informāciju un centrēt ap lietotāju ir bijuši vairāki, vissekmīgāk izvirzoties tieši mobilo tālruņu operētājsistēmām un aplikācijām. Informācijas apjoms, ko jau šobrīd datu centri un dažādi algoritmi zina par mani ir vienkārši fantastisks. Tā vien rādās, ka no Google vēriena pasaulei neizvairīties. Paredzu, ka jaunais pakalpojums lēnām un pamatīgi ienāks ikdienā, sākot ar Android operētājsistēmas tālruņu un Gmail e-pasta lietotājiem.