Zinātnieki izmanto apvalka šķiedras, lai aizstātu kompozītmateriālos izmantotās sintētiskā poliestera daļas. "Kokosriekstiem, ko jūs redzat pārtikas veikalos, ir patiešām ciets apvalks, kas atrodas vēl vienā iesaiņojumā - mizā, kas ir ļoti šķiedraina," zinātnes vortālam LiveScience stāstīja inženierzinātņu profesors Volters Bredlijs. Apvalka ārējā daļa sastāv galvenokārt no šķiedrām un kokosriekstu putekļiem. Sākumā tā ir poraina, bet tad izžūst un pārvēršas dubļiem līdzīgās daļiņās, kas spēj uzsūkt lielu daudzumu ūdens un kļūt pat desmit reižu smagāka.
"Šķiedras ir ļoti stipras, biezas un lokanas. Tās var izmantot visdažādākajām lietām," V.Bredlijs ir pārliecināts, ka dabas dāvātais materiāls spēs izkonkurēt sintētiskos arī cenas ziņā. To par iekārojamu izejvielu padara fakts, ka šķiedras var izmantot gan lokanos materiālos, gan iestīvināt ar karstas preses palīdzību, lai aizstātu, piemēram, plastmasas detaļas.
Kokosrieksti aug valstīs ap ekvatoru, arī agrārajās zemēs kā Filipīnas, Indonēzija un Indija. Patlaban kokosriekstus izmanto piena un eļļas iegūšanai. Apvalkus var savākt un nodot pārstrādei pēc tam, kad rieksta piens izdzerts un mīkstā iekšējā daļa apēsta.