"ICALP ir Eiropas prestižākā konference datorzinātnes teorijā. Šāda līmeņa konference ir liels zinātnisks notikums un tajā piedalīsies daudzi pasaules līmeņa zinātnieki. Tas, ka Eiropas datorzinātņu teorijas asociācija uzticējusi Latvijai organizēt šo konferenci, parāda Latvijas datorzinātnieku augsto reputāciju starptautiskajā zinātnes pasaulē. Šī gada ICALP ir īpaša, jubilejas konference - tā notiek jau 40. reizi. Par godu šai jubilejai ar īpašu lekciju uzstāsies profesors Džons Kleinbergs (Jon Kleinberg) no Kornela universitātes - viens no visizcilākajiem mūsdienu datorzinātniekiem. Kleinberga pētījumi savieno teoriju un praksi ļoti interesantā veidā - izmantojot matemātikas metodes, lai pētītu internetu un sociālos tīklus. Viņš ir daudzu starptautisku balvu laureāts," par konferenci stāsta LU profesors Andris Ambainis.
9. jūlijā, Mazajā ģildē, plkst. 17 notiks apbalvošanas pasākums, kurā piedalīsies Latvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, Eiropas teorētiskās datorzinātnes asociācijas prezidents Luca Aceto, šī gada konferences vadītājs Rūsiņš Mārtiņš Freivalds, Eiropas vadošie zinātnieki un pētnieki.
Tajā tiks svinīgi pasniegts LU goda doktora diploms slavenajam ASV latviešu datorzinātniekam Jurim Hartmanim, kurš 1960-jos gados Kornela universitātē izveidoja vienu no pirmajām datorzinātnes nodaļām pasaulē un ar saviem pētījumiem lika pamatu mūsdienu datorzinātnei. 1994. gadā Hartmanim tika piešķirta Tjūringa prēmija - visaugstākais zinātniskais apbalvojums datorzinātnē, kas atbilst Nobela prēmijai citās zinātnes nozarēs.
LU goda doktora diploms tiks pasniegts arī Masarika universitātes (Čehija) profesoram Jozefam Gruskam par būtisku ieguldījumu zinātniskās sadarbības veicināšanā starp Austrumeiropas un Rietumu zinātniekiem, pasaulē pirmo monogrāfiju kvantu skaitļošanā, kā arī auglīgo sadarbību ar Latvijas Universitātes pētniekiem.
Tāpat apbalvošanas pasākumā tiks pasniegta Presburgera balva. To pasniedz jaunajam zinātniekam par izcilu ieguldījumu teorētiskajā datorzinātnē, kas atklājās publicētā rakstā vai rakstu sērijā, un Eiropas teorētiskās datorzinātnes asociācijas balva, kas katru gadu tiek pasniegta zinātniekam par izcilu karjeru un mūža ieguldījumu teorētiskajā datorzinātnē.
Konference norisināsies piecas dienas, nolasīti tiks gandrīz 130 referāti, kas sadalīti trīs paralēlās sesijās un aptvers visplašāko datorzinātņu tēmu klāstu.