Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

“Tele2” klientu apkalpošanas centros mobilo tālruņu tirdzniecība pieaugusi par 22%

Šī gada pirmajā pusgadā mobilo tālruņu pārdošanas apjoms “Tele2” klientu apkalpošanas centros ir palielinājies par 22%, salīdzinot ar to pašu periodu 2012. gadā.  Par 33% pieaudzis arī viedtālruņu pārdošanas apjoms.

“Viedtālruņu īpatsvars mobilo tālruņu vidū turpina palielināties un pašlaik “Tele2” tīklā tie veido ap 24%, kas ir aptuveni 252 000. Jau šobrīd vairāk nekā puse pārdoto tālruņu “Tele2” klientu apkalpošanas centros ir viedtālruņi un paredzams, ka 2015. gadā tie varētu veidot līdz pat 75% no kopējā pārdoto tālruņu apjoma, jo arvien vairāk iedzīvotāju vēlas izmantot viedtālruņu plašās iespējas, īpaši mobilo internetu. Savukārt mēs nodrošinām atbilstošu piedāvājumu – ne tikai izdevīgākos tarifu plānus viedtālruņiem ar iekļautu datu pārraidi, bet arī jaunākos viedtālruņu modeļus par pieejamām cenām,” stāsta “Tele2” komercdirektors Jānis Spoģis.

Komentējot mobilo tālruņu pārdošanu, J. Spoģis piebilst: “Latvijā aizvien populārākie zīmoli ir “Nokia” un “Samsung”, tāpat Latvijas iedzīvotāji iecienījuši arī “HTC”, „LG” un „Sony”, savukārt pasaules līmeņa “smagsvaram” “Apple” vairāk jācīnās par savām pozīcijām. Arvien biežāk novērojam, ka izvēle par labu kādam tālruņa modelim tiek izdarīta, vadoties nevis pēc zīmola, bet gan pēc tā sniegto funkciju klāsta un operētājsistēmas. Tālruņi ar Android operētājsistēmu šobrīd Latvijā ieņem stabilu tirgus līdera pozīciju starp viedtālruņu operētājsistēmām.”

Pašlaik “Tele2” klientu apkalpošanas centros visā Latvijā pirktākie viedtālruņu modeļi ir: “Samsung Galaxy S IV”, “HTC ONE”, “Sony Xperia Z” un “LG Optimus L7”. Savukārt populārākie parastie tālruņu modeļi ir: “Nokia 300”, “Nokia Asha 206” un “Samsung S5610”.

“Tele2” pārdošanas dati liecina, ka kopumā pieaug pieprasījums gan pēc vienkāršākiem un cenas ziņā pieejamākiem, gan augstākās klases viedtālruņiem. Turklāt pretēji uzskatam, ka šādu tālruni izvēlas galvenokārt jaunieši, viedtālruņi ir populāri dažādās vecuma grupās. “Tele2” mobilā interneta telefonā lietotāja vidējais vecums ir aptuveni 37 gadi, savukārt diviem vecākajiem lietotājiem, kas noslēguši līgumu ar “Tele2” par datu pakalpojumu, ir 90 gadi.

Straujā viedtālruņu attīstība mainījusi arī tālruņu lietošanas paradumus. Ja agrāk bija svarīgi ērti veikt zvanus, nosūtīt īsziņas un populārākie telefona rīki bija kalendārs, modinātājs un fotokamera, tad tagad cilvēki vairāk interesējas par iespējām lietot mobilo internetu, uzņemt augstas kvalitātes foto un video.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc cilvēki dod priekšroku viedtālruņiem, ir ērta mobilā interneta lietošana, kas nozīmē saziņu sociālajos tīklos, e-pastu, pieeju jaunākajām ziņām u.c. Jau pašlaik “Tele2” mobilais internets ir pieejams visā “Tele2” tīkla pārklājuma zonā, tas ir, 99% valsts iedzīvotāju. Savukārt šogad, pabeidzot sakaru tīkla modernizāciju visā valsts teritorijā, “Tele2” trešās paaudzes jeb 3G ātrgaitas mobilo internetu nodrošinās jau 95% iedzīvotāju. Trešās paaudzes (3G) tīkls sniedz ātrākas un plašākas datu pārraides iespējas, salīdzinot ar GSM. Ātrgaitas mobilo internetu var lietot kā bezvadu interneta pieslēgumu mobilajos tālruņos un portatīvajos vai stacionārajos datoros.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

FOTO: Mailo, Riči un citi mīluļi meklē jaunas mājas

Ar laikraksta Diena un portāla Diena.lv starpniecību ceram atrast šiem dzīvniekiem jaunas mājas un gādīgus saimniekus. Aplūko bildes galerijā - ja nu kāda ķepaiņa bilde tevi uzrunā un pavisam drīz ...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko