Vācijas galvaspilsētā Berlīnē septembra sākumā notika gadskārtējā plaša patēriņa elektronikas un mājas elektropreču izstāde IFA (nosaukums radies no vārdiem Internationale Funkausstellung).
Uzkrājumu veidošana pensijai Latvijā ir visai kutelīga tēma un raisa viedokļu sadursmes par to, cik pensiju uzkrāšanas sistēma ir ilgtspējīga un vai ir vērts uzticēt naudu pensiju pārvaldniekiem.
Pagājis vairāk nekā pusotrs gads, kopš 2019. gada 1. janvārī Latvijā spēkā stājās izmaiņas Iepakojuma likumā. Šīs izmaiņas nosaka to, ka tirgotājiem liegts izsniegt bezmaksas plastmasas maisiņus un ka plastmasas maisiņus jācenšas aizvietot ar videi draudzīgāku, pārstrādājamu iepakojumu.
Covid-19 atnākšana ir nodarījusi pasaules un arī tieši Latvijas tautsaimniecībai visai ievērojamus postījumus, bet tomēr nav spējusi apturēt kopējā algu līmeņa pieaugumu mūsu valstī.
Latvijas labējie un centriskie politiķi, viņu vidū arī šobrīd pie varas esošā valdības koalīcija, allaž deklarē savu proeiropeisko kursu, aizvien aicinot Latvijas likumdošanā ieviest normas, kas ir vispārpieņemtas Eiropas Savienībā (ES).
Pēc bargās karantīnas, kas bija ieviesta Covid-19 izplatības risku mazināšanai, Itālijas dienvidu sala Sicīlija aktīvi atjauno tūrismu ar zīmola Dolce&Gabbana palīdzību un mēģina nepieļaut vēl dziļāku krīzi. Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veidotā t. s. dzeltenā saraksta valstu un sarkanā saraksta valstu skaitam strauji mainoties, Sicīlija šovasar paguva būt par Latvijas tūristu iecienītu galamērķi, un to sekmēja aviokompānijas airBaltic reiss, kas svētdienās devās no Rīgas uz Katāniju.
Līdz šā gada novembrim apturēta AS KVV Liepājas metalurgs īpašnieka Jevgeņija Kazmina lieta pret Latvijas valsti, liecina Valsts kancelejas informācija.
Augusta beigās svinīgā ceremonijā, izkraujot pirmos konteinerus no Cosco konteinerlīnijas kuģa, Rīgas ostas uzņēmumā Baltic Container Terminal (BCT) tika atklāts jauns konteinerceltnis, kas turpmāk papildinās Baltijā modernāko konteineru apstrādes loģistikas sistēmu un sekmēs ātrāku konteinerkravu apstrādi.
Septembris daudzām Latvijas tautsaimniecības nozarēm varētu būt atskaites punkts tālākajai attīstībai, kas var būt gan veiksmīga, gan arī problemātiska.
Igaunijas prāmju operators Tallink Grupp (Tallink) sācis kolektīvo atlaišanu, kas ietekmēs apmēram 2500 darbinieku grupas uzņēmumos, informēja Tallink pārstāvji.
Atpūtas un izklaides industrija ir viena no Covid-19 pandēmijas visvairāk skartajām ekonomikas nozarēm, un šobrīd pat nav nekādu diskusiju par to, ka tās pienesums gan naudas izteiksmē, gan arī pēc īpatsvara citu nozaru vidū šogad samazināsies. Iepriekšējos gados šīs tautsaimniecības sfēras, kas ekonomikas statistikā tiek klasificēta kā Māksla, izklaide un atpūta, pievienotās vērtības īpatsvars kopējā ekonomikas struktūrā diezgan stabili turējās ap 2% līmenī.
ASV videokonferenču pakalpojumu sniedzējs Zoom Video Communications (Zoom) uzņēmuma finanšu gada pirmajā pusgadā no februāra līdz jūlijam strādājis ar 213 miljonu dolāru (178 miljonu eiro) peļņu, kas bija 27 reizes lielāka nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā, kad Zoom peļņa bija 7,8 miljoni dolāru, liecina kompānijas pārskats.
Covid-19 izplatības ierobežošanai ieviestie nosacījumi ir ietekmējuši arī konferenču un citu pasākumu rīkošanu augstskolu vidē. Ārkārtējā situācija, kas Latvijā ilga no 12. marta līdz 9. jūnijam, mudināja pierast pie pasākumu virtuālā formāta, un ir secināts – šim formātam ir gan plusi, gan mīnusi.
Konferenču bizness balstās uz ideju, ka, vienā telpā sapulcinot daudz cilvēku, zināšanu un iedvesmas koncentrācijas rezultātā, veidojoties biznesa kontaktiem, tiek radītas jaunas sinerģijas un vērtības. Tā var būt reputācijas spodrināšana kā nozares līderim, kādu īpašu tēmu lobēšana, pārdošana vai sadarbības veidošana, kas var palīdzēt tālākai attīstībai.
Konferenču un semināru bizness vasarā "pieklust arī normālos apstākļos. Līdz ar to arī pavasarī netika plānots, ka šovasar Rīgā atdzīvosies darījumu tūrisms. Vasarā gan bija vērojama neliela biznesa braucienu atjaunošanās starp Baltijas valstīm. Šie braucieni tika organizēti pēdējā brīdi, un parasti to dalībnieku skaits bija neliels," situāciju raksturo Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) zīmola MEET Riga direktors Aigars Smiltāns.
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pirmajā pusgadā samazinājies par 5,4%, salīdzinot ar 2019.gada attiecīgo periodu, tostarp otrajā ceturksnī kritums ekonomikā bijis mazāks, nekā sākotnēji lēsts - pēc sezonāli un kalendāri neizlīdzinātiem datiem, IKP samazinājies par 8,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Pārmetot Latvijas varas iestāžu neatsaucību atbalstā kuģu operatoriem, Igaunijas prāmju operators Tallink Grupp (Tallink) no septembra apturēs kuģu Silja Serenade un kuģa Isabelle darbību, bet no oktobra - kuģa Romantika darbību, informēja Tallink pārstāvji.
Runājot par to, cik veiksmīgi vai neveiksmīgi katra valsts var pārvarēt ekonomisko krīzi, ekspertu sarunās nereti tiek uzsvērta tieši uzkrājumu nozīme gan valstu, gan mājsaimniecību līmenī. Labajos laikos izveidotais uzkrājums var palīdzēt iedzīvotājiem amortizēt krīzes triecienus, turklāt uzkrājumu tērēšana var balstīt arī visu valsts ekonomiku.
Ikgadējā Pasaules Ekonomikas foruma sanāksme Šveices kalnu kūrortā Davosā, kam būtu jānotiek janvārī, Covid-19 pandēmijas dēļ ir atlikta, trešdien paziņoja organizatori.