Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +28 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Asfalts

Karstumā jāuzmanās arī šoferiem – asfalts svīst un kļūst slidens

Karstā laika dēļ īpašu piesardzību jāievēro arī autovadītājiem. Daudzviet Latvijā ceļu segums pārkaršanas rezultātā kļūst slidens. Uzmanīgiem jābūt tiem satiksmes dalībniekiem, kuru spēkratiem ir visām sezonām paredzētas riepas, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma.Autoceļu uzturētāji norāda, ka īpaši jāuzmanās uz tiem ceļu posmiem, kur nesen veikts bedrīšu remonts ar emulsiju un veikta virsmas apstrāde – tādā karstumā bitumens paliek šķidrs.

Bez domes līdzfinansējuma asfalta uzklāšana lētāka

Nepilnus 15 tūkstošus latu par pievadceļa asfaltēšanu pie mājas Lokomotīves ielā 44 samaksājusi dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība Staburags. Tas ir apmēram divreiz mazāk par Rīgas domes piedāvāto tāmi - 29 tūkstošiem latu, no kuras pašvaldība bija piedāvājusi segt pusi. Tādējādi, kaut arī samaksātā summa ir aptuveni līdzīga, kooperatīva vadītājs Ilmārs Zāģeris uzskata, ka nauda ieguldīta daudz lietderīgāk, neatbalstot nepamatotu sadārdzinājumu.

RTU radīts jauna veida asfaltbetons, kas ļautu samazināt ceļu būvniecības izmaksas

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki izstrādājuši jauna veida asfaltbetona kompozītmateriālu ar augstām ekspluatācijas īpašībām, izmantojot netradicionālas izejvielas - tērauda un dolomīta ražošanas blakusproduktus, portālam Diena.lv pastāstīja RTU pārstāvji.Jaunais asfaltbetona segums ir radīts, izmantojot tradicionālās un netradicionālās izejvielas un jaunas ekspluatācijas īpašību pārbaudes metodes.

RD uzdos būvniekiem nomainīt nekvalitatīvo ielas segumu Biķernieku un Juglas ielas rotācijas aplī

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks pirmdien uzdeva Satiksmes departamentam triju dienu laikā sagatavot detalizētu ziņojumu par plaisu rašanās iemesliem Biķernieku un Juglas ielas rotācijas aplī. Savukārt būvniekiem - SIA Binders - uzdots veikt visus nepieciešamos priekšdarbus, lai līdz ar būvdarbu sezonu nekavējoties varētu sākt ielas seguma nomaiņu, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Speciālisti situāciju uz Salu tilta sauc par katastrofālu

Satiksmei bīstamās bedres, kuras straujas gaisa temperatūras maiņas rezultātā izveidojušās uz Salu tilta, eksperti dēvē par "katastrofālām" un saista to ar Rīgas pašvaldības nesaimniecisko un bezatbildīgo pieeju pilsētas ceļu uzturēšanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide