Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Sestdiena, 20. augusts
Bernhards, Boriss, Rojs

Brīvpusdienas

Valsts finansētas brīvpusdienas - ekstra vai reāla vajadzība?

Brīvpusdienas no valsts tiek finansētas bērniem no 1. līdz 4. klasei. Savulaik tika plānots, ka tā būs līdz pat 6. klasei. Tomēr lielākā daļa pašvaldību jau pašlaik no saviem līdzekļiem finansē brīvpusdienas no 5. līdz pat 9. klasei, trešdaļa pašvaldību – arī vidusskolēniem. Gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), gan Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) ir vienisprātis – tā ir valstij neraksturīga funkcija, taču LPS nav mierā ar ministrijas priekšlikumu šo funkciju no 2020. gada janvāra pārlikt uz pašvaldību pleciem bez attiecīga finansējuma. Ietaupīto naudu – 19,6 miljonus eiro – IZM iecerējusi novirzīt pedagogu algu palielināšanai, daļu, iespējams, arī zinātnei.

Brīvpusdienām paredzēto naudu IZM varētu novirzīt pedagogu algām

Turpinot darbu pie nākamā gada budžeta, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosinājusi brīvpusdienu nodrošināšanas funkciju 1.-4.klašu skolēniem nodot pašvaldībām, tādējādi tam paredzētos 20 miljonus varētu novirzīt prioritāro pasākumu īstenošanai, tajā skaitā pedagogu algām, aģentūru LETA informēja IZM.

Skolēnu brīvpusdienu apmaksu IZM grib pārcelt uz pašvaldību budžetiem

No nākamā gada janvāra Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) varētu pārtraukt finansēt brīvpusdienas jaunāko klašu skolēniem, jo uzskata, ka šis pienākums būtu jāpārņem pašvaldībām, taču vietvaru pārstāvji bažījas, vai tām pietiks līdzekļu, vēstīja raidījums TV3 Ziņas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide