Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Dienvidāfrikas Republika

Nemierus Dienvidāfrikā mēģinās slāpēt armija

Dienvidāfrikas valdībai nācies iesaistīt armiju, lai apslāpētu nemierus, kas jau vairākas dienas plosās Kvazulu-Natālas un Hautenas provincē. Nekārtības, kas prasījušas vismaz 32 cilvēku dzīvību, sākās pēc demonstrācijām, kuru dalībnieki protestēja pret bijušā prezidenta Džeikoba Zumas notiesāšanu un ieslodzīšanu cietumā.

Dienvidāfrika paziņojusi, ka nesāks vakcināciju ar AstraZeneca vakcīnu

Dienvidāfrikas Republika atteikusies no plāna sākt vakcināciju pret Covid-19 ar Lielbritānijas un Zviedrijas farmācijas uzņēmuma AstraZeneca izstrādāto vakcīnu, šādi reaģējot uz pētījuma datiem, ka šī vakcīna nenodrošina aizsardzību pret saslimšanu ar Dienvidāfrikas Covid-19 paveidu vieglā un mērenā formā.

Dienvidāfrikas prezidents ievēros paškarantīnu

Dienvidāfrikas prezidents Sirils Ramafosa ievēros paškarantīnas režīmu, jo bijis kontaktā ar kādu cilvēku, kam bijis pozitīvs Covid-19 testa rezultāts, trešdien pavēstīja prezidenta birojs.

Dānija plāno izdot Misāni Dienvidāfrikai trešdien

Dānijā aizturēto Latvijas pilsoni Kristīni Misāni kriminālvajāšanas sākšanai Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) plānots izdot trešdien, 12.februārī, jeb divas dienas pirms Dānijas apgabaltiesā gaidāmās tiesas sēdes par sievietes iespējamo atbrīvošanu saistībā ar to, ka savu sodu viņa būtu jau izcietusi, informēja Misānes pārstāvji.

Dienvidāfrikā Mandelas mantojumu vērtē kritiski

Dienvidāfrikā un visā pasaulē šajā nedēļā atzīmē cīnītāja pret aparteīda režīmu un pilsonisko brīvību aizstāvja Nelsona Mandelas simto dzimšanas dienu. Mandelam bija nepieciešami vairāki gadu desmiti, no kuriem lielu daļu viņš pavadīja ieslodzījumā, lai panāktu, ka Dienvidāfrikā varas monopolu sagrābusī balto iedzīvotāju minoritāte pārstāj diskriminēt pārējos pilsoņus, un samierinātu naida un neuzticības dziļi sašķelto valsti, kas vēlāk viņa vadībā uzsāka demokrātiskas pārmaiņas.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide