Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +18 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 6. jūlijs
Anrijs, Arkādijs

Literatūra

Atstāj aiz borta literatūru

Valsts pētījumu programma (VPP) Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai paredz aptvert plašu pētījumu virzienu spektru – "valodas, vēstures, kultūras, latviešu un mazākumtautību identitātes, izglītības transformācijas iespēju izpēti, kā arī nepieciešamā cilvēkkapitāla paplašināšanu". No 2021. līdz 2024. gadam tai tiks atvēlēti kopumā 6,2 miljoni eiro. Humanitārās jomas zinātnieki pozitīvi vērtē šādu finansiālu ieguldījumu, taču iebilst pret to, ka programmas sagatavošanas posmā nav ņemti vērā zinātnieku sabiedrības viedokļi un priekšlikumi. It īpaši bažīgi ir literatūras pētniecības laukā strādājošie, jo šī sadaļa palikusi aiz svītras.

Labs atspaids humanitāro zinātņu pašapziņai

Starptautiskajā zinātnisko institūciju novērtējumā LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts ieguva augstus rezultātus. Par to un citām aktualitātēm Aismas Orupes saruna ar institūta vadītāju Daci Bulu.

Cilvēki no rakstniecības un Mēness

Latvijas Televīzijas 1. kanālā atgriežas raidījums Literatūre ar žurnālistiem Martu Selecku un Gustavu Terzenu.

Izdota literatūrzinātnieces Zandas Gūtmanes monogrāfija Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgādā iznākusi literatūrzinātnieces Zandas Gūtmanes monogrāfija Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā, kas veltīta Baltijas valstu prozas un totalitārisma vēstures krustpunktiem, kā arī šo režīmu atstātās pieredzes un traumu literārajām reprezentācijām. Pētījumā fokusēta uzmanība uz līdz šim latviskajā kultūrvidē neizvērstu tematu – holokausta un deportāciju atstāto traumu literāro reprezentāciju paralēlu aplūkojumu.

Ar dzīvajiem pie mūžam dzīvajiem

Kopā ar skatītājiem izceļojies pa Latviju un pasauli, populārais žurnālistu tandēms Marta Selecka un Gustavs Terzens lec latviešu literatūras akā. Vai viņiem tur veiksies tāpat kā bārenītei?

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide