Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +19 °C
Viegls lietus
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca

Nevajag uztvert kā vienīgo panaceju

Novembra sākumā Latvijā nokļuva pirmās valsts iegādātās Covid-19 pacientu ārstēšanai paredzētā medikamenta remdesivīra devas. Nacionālais veselības dienests (NVD) līgumu par piegādēm un glabāšanu slēdz ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu (RAKUS). Tomēr RAKUS stacionāra Latvijas Infektoloģijas centrs (LIC) galvenā ārste Baiba Rozentāle Dienai gan uzsver, ka tas nenozīmē, ka attiecīgais medikaments nebūs pieejams citās Latvijas slimnīcās – nepieciešamības gadījumā to nogādās vajadzīgajā veselības aprūpes iestādē.

RAKUS ievieš centralizētu elektronisko pierakstu Covid-19 testa veikšanai

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca turpmāk nodrošinās centralizētu e-pierakstu un piedāvās iespējami tuvāko, iedzīvotājam ērtāko un ātrāko pieraksta vietu un laiku Covid-19 testa veikšanai, aģentūru LETA informēja slimnīcas preses sekretāre Ilga Namniece.

Diskutē par nākotnes attīstības vīziju

Latvijas universitāšu slimnīcām ir apņemšanās iezīmēt skaidru galamērķi, kur būtu jānonāk, lai izveidotu labi integrētu veselības aprūpes sistēmu. Ar šādu vēstījumu šonedēļ nāca klajā Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas (LLSA) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Gruntmanis pamet Latviju "Viņķeles un Ērgļa dēļ"

Teksasas universitātes Southwestern Medicīnas centra profesors Uģis Gruntmanis nolēmis pamest Latviju, norādot, ka aizbraukšanas iemesls ir veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesora un ārsta Andreja Ērgļa darbības, liecina Gruntmaņa ieraksts sociālajā vietnē Facebook.

Palielinās Stradiņa un Austrumu slimnīcu pamatkapitālus par kopumā 6 988 799 eiro

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pamatkapitālu palielināšanai novirzīs 6 988 799 eiro, tādējādi sedzot 2019.gada zaudējumus, kas radušies nodrošinot valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, liecina šodien valdībā atbalstītais informatīvais ziņojums.

Austrumu slimnīcas ārsti sagatavojuši vadlīnijas racionālākai antibiotiku lietošanai

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti ir apkopojuši jaunākos ieteikumus, kas palīdzēs dažādu specializāciju mediķiem un ģimenes ārstiem mērķtiecīgāk un pārdomātāk izvēlēties antibiotikas pacienta ārstniecībai, ordinējot tās atbilstoši noteiktai slimības diagnozei, informē slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide