Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Veselības budžets

Laboratoriskie izmeklējumi – vai sabiedrības veselības mēraukla?

Nu jau neaizvietojama sastāvdaļa ātras diagnozes noteikšanai un efektīvai pacientu ārstēšanai ir dažāda veida laboratoriskie izmeklējumi. Taču vasaras vidū sabiedrību pāršalca ziņa, ka valsts apmaksātie laboratoriskie izmeklējumi šim gadam jau beigušies un valsts nav norēķinājusies ar pakalpojuma sniedzējiem. Ātri vien finansējumu tomēr atrada, bet šobrīd, kad tiek veidots nākamā gada budžets, svarīgi nepieļaut, ka pacienti, ārsti un laboratorijas šādā situācijā nonāk atkārtoti. Par šo un citiem būtiskiem nākamā gada veselības budžeta jautājumiem nozares eksperti diskutēja izdevniecības Dienas bizness rīkotajā konferencē Veselības budžets 2024 - quo vadis?

Ministrs Abu Meri: veselības 2024. gada budžetam jābūt efektīvi izmantotam

"2024. gada veselības aprūpes budžetam jābūt efektīvi izmantotam," trešdien, atklājot konferenci VESELĪBAS BUDŽETS 2024 – QUO VADIS?, uzsvēra veselības ministrs Hosams Abu Meri. Savā uzrunā Ceļā uz pieejamu, kvalitatīvu un efektīvu veselības aprūpes sistēmu Latvijā viņš pauda gandarījumu par nozares vēlmi kopīgi risināt veselības aprūpes problēmas.

Tas ir būt vai nebūt jautājums. Par cilvēkiem

Par sekām, kādas nule pieņemtais, nepietiekamais veselības budžets var radīt mediķiem un pacientiem, intervijā Agnesei Margēvičai skaidro Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidente, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītāja Līga Kozlovska (ZZS).

Fiskālās disciplīnas uzraugi bažīgi par veselības nozares finansējumu nākamajam gadam

Valdībai savlaicīgi jāsāk domāt par to, kur 2020. gada budžetā ņemt finansējumu veselības aprūpes nozares finansēšanai, jo 2019. gads ir pēdējais, kad Latvija veselības reformu īstenošanai var izmantot līdzekļus uz budžeta deficīta rēķina, piektdien notikušajā preses konferencē brīdināja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) pārstāvji.

Valdība veselības aprūpei iedala papildu 5,5 miljonus eiro

Valdība otrdien atbalstīja papildu 5,5 miljonu eiro piešķiršanu veselības aprūpes vajadzībām no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet gala lēmums par papildu finansējuma piešķiršanu vēl jāpieņem Saeimai.

Straujuma: Nākamgad veselības nozarei papildus jāatvēl vismaz 40 miljoni eiro

Jaunajai valdībai nākamgad veselības nozarei papildus ir jānodrošina vismaz 40 miljoni eiro, ceturtdien pēc tikšanās ar veselības aprūpes nozares speciālistiem žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība), kura vienlaikus pilda arī veselības ministres pienākumus.

Eksministrs Eglītis: Ja nedubulto veselības budžetu, jāievieš apdrošināšana

Situācijā veseības aprūpē lēni, bet loģiski nonākusi līdz krīzes punktam un ir pienācis brīdis, kad valstij visiem nodokļu maksātājiem jāpasaka - mēs jūsu veselības aprūpi finansēt nespējam, jums jāiet apdrošināties, intervijā laikrakstam Diena paudis bijušais veselības ministrs, Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide