Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +28 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Zāļu cenas Latvijā

Par plānotajām izmaiņām aptieku uzcenojumos

Novērtējot farmaceitu darba apjomu, intensitāti un atbildību, aicinām maksu par farmaceitisko aprūpi noteikt vienlīdzīgu visām aptiekām, neatkarīgi no to īpašumtiesību formas, atrašanās vietas u.c. faktoriem, pēc padziļinātas iepazīšanās ar Veselības ministrijas sanāksmē marta sākumā prezentēto medikamentu uzcenojumu izmaiņu modeli norāda uzņēmumā AS SENTOR FARM APTIEKAS un aicina skaidrot kritēriju izvēli aptieku dalījumam atkarībā no aptiekas atrašanās stāvokļa, kā tas tika minēts.

Nemiro: Darba grupas ietvaros rasti risinājumi zāļu cenu samazināšanai

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) veidotā darba grupa nacionālās farmācijas politikas ekonomisko aspektu izpētei ir sagatavojusi ziņojumu, kurā apkopota informācija par veikto tirgus izpēti, gūtajiem secinājumiem, kā arī piedāvātajiem rīcības virzieniem. Ziņojums ir publiski pieejams Ekonomikas ministrijas (EM) mājaslapā.

Par 20% samazinātas cenas 83 dārgajiem medikamentiem

No 1.oktobra cenu par 20% samazinās 83 dārgajiem kompensējamajiem medikamentiem, bet divi pametīs valsts kompensējamo zāļu sarakstu, šodien žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS)

Dārgajām zālēm piešķir naudu. Nu nāk prasīt slimnīcas

Viens no iemesliem, kādēļ no Veselības ekonomikas centra (VEC) direktores amata jūlija sākumā atstādināja Daigu Behmani, bija Veselības ministrijas (VM) apšaubītā ļoti dārgo zāļu saņēmēju loka paplašināšana, taču tagad šis iemesls izklausās teju neticami. VM apņēmusies kompensēt tās pašas C saraksta zāles visiem rindās gaidošajiem pacientiem, tā būtiski paplašinot saņēmēju loku.

Dārgākās zāles padarīs lētākas

Pēc Veselības ekonomikas centra (VEC) intereses, kā gadījās, ka dāņu zāļu ražotājs Novo Nordisk, kas ražo Latvijas sistēmā dārgākās kompensējamās zāles NovoSeven, jau pusotru gadu nemaksā līdzdalības naudu, sākusies virzība - ražotājs VEC piedāvājis zālēm cenu samazinājumu par aptuveni 15%. VEC piekritis, un tas valstij ļaus līdz gada beigām ieekonomēt ap 40 000 latu.

Aptiekās, iespējams, pastāv rekomendējamo zāļu saraksti

Iespējams dažās aptieku ķēdēs eksistē tā saucamie rekomendējamo bezrecepšu medikamentu saraksti, kurus farmaceiti iesaka pircējiem, bet kuri ne vienmēr ir lētāki savā medikamentu grupā, svētdien ziņo LTV raidījums de facto.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide