Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +1 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 5. marts
Aurora, Austra

Guntars Gūte

Politisko spēļu nianses

Visai savdabīgas ir divu valdības koalīcijas partneru – Jaunās Vienotības un Progresīvo – attiecības, proti, ja valdībā vismaz ārēji abi politiskie spēki sadarbojas diezgan ciešami un necenšas viens otru paklupināt, pilnīgi noteikti to nevar teikt par attiecībām Rīgas domē.

Biznesa situāciju ietekmē kritums eksporta tirgos

Par valdības vērtējumu, ģeopolitisko notikumu ietekmi uz biznesu, kā arī to, ko uzņēmēji sagaida no jaunās VID vadītājas, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētāju Jāni Endziņu.

Par cēloņsakarībām

Nedienas, maigi izsakoties, ar jaunajiem elektrovilcieniem turpinās, un neizskatās, ka šai valsts mēroga dižķibelei ir sagaidāms ātrs un sabiedrības interesēm atbilstošs risinājums. Pat par spīti daudzkārtējiem atbildīgo amatpersonu solījumiem, skaļiem (un populistiskiem) paziņojumiem, ka situācija ir jāatrisina maksimāli ātri un kvalitatīvi.

Vecāki nostājas Pumpuru skolas sardzē

Par vecāku iebildumiem pret Jūrmalas domes sasteigto Pumpuru vidusskolas reorganizācijas plānu Guntars Gūte sarunājas ar Pumpuru vidusskolas Skolas padomes vadītāju Kārli Ābeli.

Domes krusts pār prezidentu absolvēto Pumpuru vidusskolu

Pumpuru vidusskola, kurā mācījušies divi Valsts prezidenti - brīvību atguvušās Latvijas pirmais prezidents Guntis Ulmanis un pašreizējais prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš vēl pirms pusgada – pērn 1. septembrī piedalījās skolas svinīgajā mācību gada uzsākšanas sarīkojumā -, nonākusi uz savas pastāvēšanas beigu sliekšņa. Pat neskatoties uz to, ka Jūrmalas dome pašreizējo procesu, kas izraisījis skolas bērnu vecāku un arī pedagogu satraukumu par skolas nākotni, juridiski dēvē savādāk – par divu pilsētas skolu reorganizāciju.

Publiskā servisa sūtība

Skatīsimies reāli – Latvija nav vienīgā valsts, kur gadu no gada valsts budžetā pietrūkst naudas mediķiem, pedagogiem, pensijām, ugunsdzēsējiem un daudz kam citam. Atšķirība gan ir tajā, ka mums naudas pietrūcis vienmēr un krietni vairāk nekā citās valstīs.

Cer uz valdības solījumu pildīšanu

Par lauksaimnieku protestu rezultātiem un turpmāko rīcības plānu problēmu risināšanā Guntars Gūte sarunājas ar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētāju Gunti Gūtmani.

Konkurence būs sīvāka nekā iepriekšējās vēlēšanās

Par Latvijas politisko partiju izredzēm Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kā arī par secinājumiem no Kremļa saimnieka Putina intervijas ASV žurnālistam Karlsonam ar politologu Juri Rozenvaldu sarunājas Guntars Gūte.

Par acīm jārūpējas pastāvīgi

Par acu veselību ietekmējošajiem faktoriem Guntars Gūte sarunājas ar oftalmoloģi, ķirurģi, Aiwa Clinic Oftalmoloģijas dienesta vadītāju un Veselības centru apvienības galveno oftalmoloģi Daci Lietuvieti.

Ja daļa spēlē godīgi, daļa ne – tā ir liela problēma

Par ēnu ekonomikas mazināšanas jaunā plāna mērķiem un to, ar kādām sekām nākotnē jārēķinās aplokšņu algu saņēmējiem, Guntars Gūte sarunājas ar Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieci nodokļu administrēšanas un ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumos Olgu Bogdanovu.

Nevienu neinteresē, kā skolu slēgšana ietekmē bērnu

Par skolu reformas, tostarp skolu slēgšanas, ietekmi uz bērniem un ģimenēm, valsts attieksmi pret dažādiem pusaudžiem un viņu problēmām Guntars Gūte sarunājas ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu-Konstantinovu.

Kursi kursu pēc

Aizvien nekas nav mainījies – daļai valsts pārvaldē strādājošo, kā man labpatīkas viņus dēvēt, labi paēdušo birokrātu un viņiem līdzīgo ir diezgan vienalga, cik efektīvi un vai vispār lietderīgi tiek tērēta valsts budžeta (lasi – nodokļu maksātāju) nauda

Vistiešākais Latvijas drošības jautājums

Par pasta nodaļu un skolu slēgšanu reģionos un valsts attieksmi pret laukiem Guntars Gūte sarunājas ar Valkas novada deputātu, Reģionālo attīstības centru un novadu apvienības direktoru Ventu Armandu Kraukli.

Muļķības kalngals

Uzreiz gribu izskaidrot, ka virsrakstā minētais vārds "muļķības" aizstāj mazliet rupjāku (taču, manuprāt, precīzāku) vārdu, kas skanēja galvā, kad lasīju kolēģes rakstu (kas lasāms šodienas laikraksta 6. lappusē) Strādājot zaudē, nevis iegūst. Tas bija patiešām nepatīkams pārsteigums – uzzināt, ka gadījumā, ja cilvēks ar pirmās grupas invaliditāti vēlas (un spēj) būt ekonomiski aktīvs, ir gatavs strādāt, pelnīt un vēl visam pa vidu nomaksāt nodokļus valstij, beigās viņš var izrādīties zaudētājs, jo tā kārtējo reizi ir noteikuši valsts pārvaldes birokrāti.

Valsts brīvība ir milzīga vērtība

Par barikāžu nozīmi valsts neatkarības atgūšanas sākumā un to, cik svarīgi ir novērtēt brīvību, Guntars Gūte sarunājas ar Atmodas aktīvistu, politikas vērotāju Danu Titavu.

Nauda nesmird?

Aizvien plašāk izskan aicinājumi ierobežot Latvijas uzņēmumu sadarbību ar agresorvalsti Krieviju un arī tās atbalstītāju Baltkrieviju.

Konkursu birokratizācija

Konkursu rīkošana uz dažādiem amatiem valsts pārvaldes struktūrās un kapitālsabiedrībās nenoliedzami ir vērtīgs mehānisms, lai konkrētajai amata pozīcijai atrastu labāko no pieejamiem kandidātiem.

Visa ķēde ir bojāta

Par salūzušo vilcienu skandāla krīzes komunikācijas kļūdām Guntars Gūte sarunājas ar politologu un sabiedrisko attiecību speciālistu Filipu Rajevski.

Gūtmanis: Ceram, ka šis gads būs labāks par iepriekšējo

Par PVN likmju izmaiņu Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem ietekmi uz nozari, kā arī par lauksaimnieku kopējo noskaņojumu Guntars Gūte sarunājas ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētāju Gunti Gūtmani.

Jāatmet nevajadzīgais un jādara tas, kas nepieciešams attīstībai

Par zaļo ekonomiku, enerģētisko drošību, nepieciešamību noteikt precīzus mērķus un uz tiem arī virzīties Guntars Gūte sarunājas ar Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) Enerģētikas un zaļās ekonomikas darba grupas vadītāju Daci Cīruli.

Austrumu tirgus II

Dienā, kad sākās pilsoņa pasu skandāls, man tas atmiņā atsauca mazliet senākus notikumus un sabiedrības sašutumu saistībā ar AS Sadales tīkls pirmo piedāvājumu paaugstināt elektroenerģijas sadales sistēmas pakalpojumu cenas. Toreiz tarifu projekts pirms tā iesniegšanas izskatīšanai regulatoram taču bija izgājis nepieciešamo "birokrātijas ceļu", kura laikā tarifu lēciena plānu ar savu parakstu bija apstiprinājušas attiecīgas amatpersonas.

Pašvaldībām būs grūts gads

Par jaunajiem pašvaldību obligātajiem pienākumiem un vietvaru finanšu situāciju, ieejot jaunajā gadā, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Pašvaldību savienības vadītāju Gintu Kaminski.

Mugurkaula nedienas

Pēdējo gadu laikā dzelzceļš ticis ambiciozi pozicionēts kā sabiedriskā transporta mugurkauls.

Taukačs: Jācer, ka veselais saprāts uzvarēs

Par nodokļu izmaiņām, VID vadītāja konkursu un papildu nodokli ar Krieviju strādājošajiem uzņēmumiem Guntars Gūte sarunājas ar nodokļu ekspertu, zvērinātu advokātu, juridiskā biroja Sorainen partneri Jāni Taukaču.

Laiks sakopt māju

Neskatoties uz to, ka pat valdību nomaiņa neiekavēja nākamā gada valsts budžeta pieņemšanu, tas, kādā virzienā un ātrumā nākamgad piedzīvosim valsts tautsaimniecības attīstību vai stagnāciju, pagaidām ir diezgan miglā tīts. Iemesls tam nav tikai Latvijas politiķu un ierēdniecības, teiksim nu pavisam godīgi, mazspēja skaidri definēt reālus mērķus un attiecīgi arī īstenot procesus, lai mērķus sasniegtu.

Budžeta prioritātes – drošība un cilvēkkapitāls

Par nākamā gada budžeta prioritātēm, tostarp sociālajā jomā un ekonomikā, kā arī par to, kā uzlabot demogrāfisko situāciju, Guntars Gūte sarunājas ar Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāri Karinu Ploku.