Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Ilze Auzāne

Smalka balansēšana

Rīgas Fotogrāfijas biennāle pievēršas mūsdienu identitātes tēmai.

Foto: Nebaidieties radīt! Sadala Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks

"Lai skan! Lai Latgale skan! Lai skan savos vīros! Lai skan savās sievās! Lai Latgale skan mūsu bērnos!" pagājušās nedēļas izskaņā Latgales vēstniecībā Gors notikušajā Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks pasniegšanas ceremonijā sacīja diriģents Jānis Mežinskis, kura vadītais vīru koris Graidi saņēma mālā veidoto statueti par panākumiem XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursa finālā Koru kari.

Mēs vienmēr tikai sākam. Vienpadsmit stāstu par Jaunā Rīgas teātra dzimšanu un dzīvi

Īsi pirms atgriešanās Lāčplēša ielā Jaunais Rīgas teātris ir izdevis grāmatu Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās par teātra dzimšanu un dzīvi. Tās autori ir Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, aktieri Elita Kļaviņa, Kaspars Znotiņš, Gundars Āboliņš, Vilis Daudziņš, Sandra Kļaviņa, Baiba Broka, Andris Keišs, direktore Gundega Palma un ārējo sakaru daļas vadītāja Elīna Adamaite.

Dzīve ar atvērtu sirdi. Divu pastnieku senioru mīlestības stāsts ar Indru Burkovsku un Jāni Jarānu galvenajās lomās

"Vakar aizgāju uz izrādi. Visi apsveic. Jauki!" nākamajā dienā pēc Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nomināciju izziņošanas saka aktrise Indra Burkovska, kura pretendē uz šo bronzas figūriņu kategorijā Labākā aktrise galvenajā lomā par savu darbu režisores Elzas Gaujas filmā Pastkarte no Romas, kas 11. janvārī kinoteātrī Splendid Palace piedzīvos savu pirmizrādi.

Par lietām ap mums. Jaunākās Jūrmalas izstādes par kluso dabu un sarunāšanos

Jaunais gads Jūrmalas kultūras dzīvē iesāksies ar vairāku jaunu izstāžu atklāšanu. No 5. janvāra līdz 11. februārim Jūrmalas muzeja (Tirgoņu iela 29, Jūrmala) otrā stāva zālēs būs aplūkojama Jūrmalas mākslinieku biedrības izstāde Klusā daba neklusē, kurā būs eksponētas gan pēdējos gados radītas klusās dabas, gan arī Jūrmalas muzeja krājumā esošie darbi, kas aptver plašu laika periodu – no XVIII gadsimta otrās puses līdz pat mūsdienām –, katrs no tiem raksturo savu laikmetu, tradīcijas un stilu.