Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +16 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Ilze Auzāne

Gadalaiku maiņa. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies pop-up vasara

"Ja pavasaris bija maigi zaļos toņos, tad vasara ir jūras un liedaga krāsu paletē," saka Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska, iepazīstinot ar otro pop-up izstādi Vasara sērijā Dizaina procesi tuvplānā, kas veltīta muzeja 35. gadu jubilejai un tapusi sadarbībā ar biedrību Dizaina eksporta alianse (projekta kuratore – dizainere Ieva Kalēja)

Nepieradinātās dvēseles muzeja rakstos. Izdots Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izdevumu sērijas turpinājums

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izdevumu sērijā Muzeja raksti ir nākusi klajā devītā grāmata, kas ir veltīta starptautiskajai zinātniskajai konferencei Simbolisms Eiropā un Baltijas nāciju identitāte. Tā norisinājās 2021. gada pavasarī Latvijas valsts simtgades izstādes Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā laikā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā

Māksliniece Madara Gruntmane: Mani interesē analīze – sevis un citu

Izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa ir atklāta mākslinieces Madaras Gruntmanes izstāde Klusumā: Dzērājmeitiņa. "Tas ir līdz kaulam patiess pētījums, kurā dzejas valoda vienlaikus ir vardarbības lieciniece un dziedinātāja," tiek pieteikta izstāde, kuras centrā ir mākslinieces videodarbs. Tā stāstījuma pamatā ir Madaras Gruntmanes tituldzejolis no viņas otrā dzejas krājuma.

Elmāra Seņkova Grieķu ceļojums

Liepājas teātris ar režisora Elmāra Seņkova veidoto, četrām Spēlmaņu nakts balvām nominēto iestudējumu Grieķi viesosies festivālā Klaipēdā, pēcāk to izrādīs Dailes teātrī un rudenī ar šo darbu dosies uz festivālu Polijā, laikrakstu Diena informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

"Šitas bija labi!" Filmas Tīklā. TTT leģendas dzimšana laukumā

Pagājušajā svētdienā tenisa sporta bāzē Mežaparkā notika režisora Dzintara Dreiberga spēlfilmas Tīklā. TTT leģendas dzimšana uzņemšana. Uz viena no basketbolam pielāgotajiem kortiem norisinās Eiropas kausa finālspēle starp TTT un sīvāko konkurentu ASK.

Viena diena mūsmājās. No pavasara dārza darbiem līdz precībām. Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svin 100. jubileju

1924. gadā, kad pavisam jaunā Latvijas valsts bija knapi izkūlusies no kara, bija inteliģenti cilvēki, kas pieņēma lēmumu, ka noteikti jāsaglabā nākamajām paaudzēm liecības par zemnieku dzīvesveidu, kas nešaubīgi aiziet. Jārada vēstures realitātes sajūta par to, no kurienes mēs nākam, – Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rašanos raksturo galvenais krājuma glabātājs Mārtiņš Kuplais.

Galerijas Asni programmas fokusā – sadarbība ar Baltijas māksliniekiem, kuru profesionālā karjera ir sākumposmā

Ar grupas izstādi Unparalleled Surrealities Krišjāņa Valdemāra ielā 17A ir tikusi atklāta jauna laikmetīgās mākslas galerija Asni, ko dibinājušas mākslas konsultante, kuratore Elīna Drāke un neatkarīgā kuratore, mākslas publiciste Auguste Petre. Tā atrodas tieši pretim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajai ēkai un veido dialogu arī ar citām vēsturiski nozīmīgākajām kultūras un mākslas institūcijām – Latvijas Mākslas akadēmiju un Kultūras ministriju.

Smalka balansēšana

Rīgas Fotogrāfijas biennāle pievēršas mūsdienu identitātes tēmai.