Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +11 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Ints Megnis

Pasaules stiprākais vīrs

Tiek uzskatīts, ka īsts latvietis sākas no 100 kilogramiem. Tādā gadījumā par īstu latvieti noteikti varam saukt mūsu valstī dzimušo, bet ASV uzaugušo Mārtiņu Līci, kurš uzvarējis trijās prestižākajās spēkavīru sacensībās un ieguvis lielako naudas prēmiju šī sporta veida vēsturē. Lai labāk uzturētu sportisko formu, viņš piecas reizes dienā ēd kā divi cilvēki un atzīst, ka, kļūstot vecākam, arvien vairāk iemīl savu dzimteni, ko plāno apmeklēt biežāk.

Lokanības karaliene

Vingrošana lielākajai daļai cilvēku asociējas ar apbrīnojamu sportistu lokanību, ko paši skatītāji nekad nebūs spējīgi paveikt. Jaunā un talantīgā mākslas vingrotāja Nikola Gavare jau 13 gadu vecumā iekļuvusi Latvijas junioru izlasē un pauž - ja treniņi sākti agri, tas viss padodas ļoti viegli. Turklāt sporta veids palīdz saglabāt lielisku sportisko formu.

Traumatiskākais sporta veids

Profesionālais sports ir ne tikai sacensības, spilgtas uzvaras daudzu tūkstošu skatītāju priekšā un apsveikumu saņemšana sociālajos tīklos no valsts augstākajām amatpersonām, bet arī ilgstoši treniņi tālu prom no sabiedrības acīm un risks gūt smagas traumas, kas karjeru var izbeigt vienā mirklī. Viens no traumatiskākajiem sporta veidiem ir šķēpmešana, bet dažreiz sportistu var apturēt arī nopietnas veselības problēmas - viens no Latvijas labākajiem šķēpraižiem Gatis Čakšs šovasar saslima ar Laimas slimību, slimošanas laikā piedzīvojot pat atmiņas zudumu.

Sapnis kļūst par realitāti. Saruna ar RFS kluba prezidentu Artjomu Milovu

Aizvadītā vasara bija īpaša Latvijas čempionvienībai RFS - augusta sākumā tika atklāta tās bāze Valdlaučos, kas nosaukta par LNK Sporta parku, bet pāris nedēļu vēlāk komanda fantastiskā cīņā izrāva vietu UEFA Konferences līgas grupu turnīrā un jau šomēnes piedzīvos debiju trešajās spēcīgākajās kontinenta sacensībās. LNK Sporta parks ir unikāla būve Latvijas sportā, jo pilnībā top par privātajiem līdzekļiem - jau šobrīd tajā ieguldīti gandrīz desmit miljoni eiro un plānots, ka kopējās izmaksas būs aptuveni 25 miljoni. Šāds projekts nebūtu iespējams bez uzņēmuma LNK Industries valdes priekšsēdētāja un RFS kluba prezidenta Artjoma Milova, kuram izdevies īsā laikā piepildīt divus savus sapņus.

Futbola zelta rudens

Šis rudens gaidāms ļoti aizraujošs futbola līdzjutējiem, turklāt augstākās klases spēles būs baudāmās ne tikai TV ekrānos, bet arī tepat klātienē Skonto stadionā, jo pēc 13 gadu pārtraukuma Latvija atgriezīsies eirokausu grupu turnīrā un 15. septembrī mūsu valsts čempione RFS pret Skotijas vienību Edinburgas Hearts aizvadīs pirmo mājas spēli UEFA Konferences līgas pamatturnīrā. Par gaidāmo cīņu un aizraujošo futbola rudeni stāsta RFS ģenerāldirektors un Latvijas izlases visu laiku rezultatīvākais spēlētājs Māris Verpakovskis.

Aļonas sekotājas

Karjeru iepauzējot Anastasijai Sevastovai, aiz Aļonas Ostapenko muguras aktuāla kļuva cīņa par Latvijas otrās raketes godu tenisā sievietēm. Šobrīd šajā virzienā varam raudzīties optimistiski, jo Daniela Vismane (21) un Darja Semeņistaja (19) lēnām, bet stabili kāpj aizvien augstāk pasaules rangā. Jūlija sākumā viņas abas uz neilgu laiku tika apturētas, jo turnīrā Liepājā vienas dienas laikā guva traumas, tomēr spēlētājas ir noskaņotas optimistiski un cer jau tuvākajā laikā iekļūt pasaules ranga pirmajā simtniekā.

Airētprieks acīs mirdz

Kad astoņdesmito gadu sākumā Latvija guva spilgtus panākumus uz akadēmiskās airēšanas skatuves, vadošais dāmu treneris mūsu valstī bija Uģis Strazdiņš, kura audzēknes trīs gadus pēc kārtas kļuva par pasaules čempionēm. Viņš bija, iespējams, pirmais mūsu sportā ar zinātnisko komandu, kas nepārtraukti uzrauga audzēkņu veselības stāvokli, bet pāri visam airētājas allaž atminas trenera cilvēciskās īpašības un veiksmīgo ievešanu lielajā dzīvē.

Trīs mīļas disciplīnas

Šomēnes Mežaparkā gaidāmajā jubilejas, desmitajā, Rigas triatlonā galvenais favorīts savas vecuma grupas sacensībās būs Miks Meijers (15). Dažiem liekas, ka apvienot trīs disciplīnas - peldēšanu, riteņbraukšanu un skriešanu - ir sarežģīti, jaunais sportists uzskata, ka tieši šādi vieglāk gūt motivāciju treniņiem, jo allaž iespējams atrast, pie kā piestrādāt, un, ja konkrētajā brīdī kādu sporta veidu negribas pildīt, var pievērsties citam. Vairāk stāsta viņš pats!

Jubilejas triatlons Mežaparkā

13. augustā Mežaparkā notiks jau desmitais Rīgas triatlons, kā ietvaros tiks aizvadīts Eiropas kausa posms junioriem, pulcējot spēcīgu dalībnieku sastāvu. Par Baltijas nozīmīgākajām un ilglaicīgākajām triatlona sacensībām, kurās sportisti peldēs Ķīšezerā, ar velosipēdu brauks pa Mežaparka ieliņām un skries Lielajā estrādē, stāsta Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss.

Garais dimants

Kaut arī pēc 2022. gada datiem Latvijā ir piektās augumā raženākās sievietes pasaulē, jau ilgāku laiku saskaramies ar problēmām atrast garas pludmales volejbolistes. Šī iemesla dēļ lielas cerības nākotnē tiek liktas uz Līvu Ēberi, kura 14 gadu vecumā jau izstiepusies līdz 1,80 metriem. Talantīgā sportiste uzskata, ka, lai sportotu, galvenais gūt motivāciju, un viņai ar to problēmu nav. Tālāk stāsta pati jaunā pludmales volejboliste!

Ar vienvirziena biļeti

Kļūt par profesionāli ir gandrīz katra jaunā sportista sapnis, bet reti kurš iedomājas, ka bieži vien tas sevī iekļauj ne tikai nepārtrauktus treniņus, bet arī finanšu līdzekļu meklēšanu, lai varētu aizbraukt uz starptautiskām sacensībām. Kopā ar pludmales volejbolisti Martu Ozoliņu uzsākam jaunu rubriku Sporta cietā garoza, kurā viņa atceras, kā ar pārinieci regulāri uz turnīriem braukusi, iegādājoties biļeti tikai vienā virzienā, lai atpakaļceļam to nopirktu par nopelnīto prēmiju. Tomēr tas ne vienmēr izdevies.

Bez Krievijas un Baltkrievijas

No 11.līdz 17. jūlijam Jūrmalas parka kortos Liepājā gaidāms Starptautiskās tenisa federācijas (ITF) W60 kategorijas turnīrs sievietēm, kurā piedalīsies visas talantīgākās mūsu valsts jaunās spēlētājas. Sacensības sākotnēji bija plānotas maijā, bet pēc pašvaldības lēmuma liegt piedalīties sportistēm no Krievijas un Baltkrievijas tās pārcēla. Šobrīd panākta vienošanās, ka spēlēt drīkstēs vien tenisistes, kuras startē zem savas valsts karoga. Par turnīru Liepāja Open stāsta Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Konstantīns Zasjadko.

Kartupeļu vēstnesis. Saruna ar Tomu Skujiņu

Daudziem sporta draugiem jūlijs paiet prestižā daudzdienu velobrauciena Tour de France zīmē, kurā viena no Latvijas cerībām atkal ir Toms Skujiņš (31). Carnikavietis kā pirmais no mūsējais pielaikojis kādu no Tour de France līderu krekliņiem un otrais, kurš izcīnījis otro vietu etapā, tomēr atzīst, ka pašam svarīgākie ir nevis individuālie, bet komandas panākumi. Pavisam nesen kļuvis par tēvu un vispasaules kartupeļu vēstnesi. Tomam gaidāmi vēl jauni izaicinājumi, jo tuvākajā laikā jāpieņem lēmums, kurā vienībā aizvadīt nākamās sezonas.

Zemūdens lidmašīnā

Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas audzēknis Dāvis Mazais (16) pērn izcīnīja ceturto vietu Eiropas junioru čempionātā jaunajā vindsērfinga klasē IQFOIL, kaut gan lielāko regates daļu atradās vadībā. Tāpat viņš bija sestais starp vienaudžiem pasaules čempionātā, bet Eiropas meistarsacīkstēs pieaugušajiem, būdams pats jaunākais dalībnieks, iekļuva Zelta regatē un tika pie 74. vietas vairāk nekā 200 sportistu vidū. Aizraujošā IQFOIL klase pēc diviem gadiem Parīzē debitēs olimpiskajās spēlēs. Tās braucamo Dāvis sauc par zemūdens lidmašīnu un vēlētos kādudien uz tā kļūt par olimpisko čempionu. Tālāk stāsta pats jaunais sportists!

Ar olimpisko sapni

Uz iekļūšanu 2028. gada Losandželosas olimpisko spēļu programmā nopietni cierē Ziemeļamerikā ļoti populārais lakross, kas jau 20 gadu tiek attīstīts arī pie mums. Šovasar Latvijas sieviešu izlasi trešo reizi vēsturē sagaida starts pasaules čempionātā, bet Latvijas U21 vīru izlase piedzīvos debiju starp planētas spēcīgākajām junioru valstsvienībām. Kas tad īsti ir lakross un kāds šobrīd ir tā attīstības līmenis mūsu valstī?

Riteņbraukšanas svētki Kuldīgā

No 19. līdz 26. jūnijam Kuldīgā un tās apkārtnes ceļos gaidāms Baltijas čempionāts riteņbraukšanā, pulcējot visu trīs valstu labākos sportistus. Par vērienīgākajām šosejas riteņbraukšanas sacensībām mūsu valstī gandrīz 20 gadu laikā stāsta Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

Izbaudīt ātrumu un iebortēt

Par vienu no šīs sezonas Latvijas hokeja čempionāta rezultatīvākajiem spēlētājiem U-15 vecuma grupā kļuva 13 gadu vecais Olivers Mūrnieks, kurš paralēli spēlēja arī U-17 ieskaitē, spēkojoties ar vairākus gadus vecākiem pretiniekiem. Jaunais centra uzbrucējs izbauda hokejā valdošo ātrumu, tomēr paralēli atzīst, ka vēl nepieciešams daudz strādāt pie slidošanas prasmju uzlabošanas. Vairāk stāsta pats jaunais talants!

Rekordu lauzējs

Šī gada aprīlis ieies Latvijas šorttreka vēsturē, jo ventspilnieks Roberts Krūzbergs nedēļu pirms savas 21. dzimšanas dienas izcīnīja septīto vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā. Gandrīz 20 gadu laikā, kopš Latvija sacenšas šī sporta veida elitē, neviens mūsu atlēts nebija spējis tik augstu tikt. Tomēr pašu mājās elites līmeņa sportistiem nav iespējams pilnvērtīgi trenēties, jo trūkst sparinga partneru, tāpēc abiem labākajiem Latvijas šorttrekistiem arī turpmāk nāksies gatavoties Rietumeiropā.

Nebeidzamais murgs

Ļoti silta un pretimnākoša valsts, tā par Ukrainu, kurā jau trešo mēnesi turpinās nežēlīgs un negodīgs karš, saka gandrīz ikviens, kurš tajā pavadījis ilgāku vai mazāku savas dzīves nogriezni. Latvija turpina pārdzīvot un, cik vien spēj, palīdzēt valstij, kas par mums visiem cīnās pret agresoru. Šoreiz runājam gan ar cilvēkiem, kuri Ukrainā pavadījuši ilgus gadus, gan ukraiņu tenisisti, kurai ar ģimeni nācies nobāzēties Latvijā, gan arī cilvēku, kurš Ukrainas neatkarības cīņā piedalās klātienē.

Gatavošanās pasaules čempionātam

Pēc diviem Covid-19 zīmē aizvadītajiem gadiem 14. un 15. maijā klātienē atgriezīsies Rimi Rīgas maratons, Daugavmalā un pie Brīvības pieminekļa pulcējot vairāk nekā desmit tūkstošus dalībnieku no vismaz 57 pasaules valstīm. Šī gada sacensības tiks veltītas kara plosītajai Ukrainai, turklāt būs pirmais gatavošanās posms pirms nākamgad Rīgā plānotā pasaules čempionāta skriešanā. Par gaidāmajām sacensībām stāsta maratona organizētājs Aigars Nords.

Bumba vienmēr līdzi

Viens no šī brīža talantīgākajiem jaunajiem futbolistiem Roberts Kukulis (14) savam iecienītākajam sporta veidam velta gandrīz visu savu laiku un saka, ka bumba viņam vienmēr ir līdzi, lai brīvā brīdī varētu doties ar to darboties. Labās malas uzbrucēja mērķis ir jau šosezon Super Nova sastāvā debitēt virslīgā. Tālāk stāsta pats jaunais futbolists!

Barcelona, Sporting un Benfica pošas uz Rīgu

No 29. aprīļa līdz 1.maijam Latvijas galvaspilsētas galvenā sporta halle Arēna Rīga uzņems UEFA telpu futbola Čempionu līgas finālturnīru, kura ietvaros pie mums viesosies daudzi šī sporta veida spožākie spēlētāji. Par gaidāmajām sacensībām aprīļa žurnālā Sporta Avīze stāsta Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko.

Latgales sirdī. Intervija ar vadošo skrējēju Guntu Vaičuli

Latvijas vieglatlētika jau vairākus gadus neatrodas savā augstākajā punktā, un šoziem pirmoreiz vēsturē neviens mūsu sportists nespēja izpildīt kvalifikācijas normu pasaules čempionātam telpās. Izmantojot pienākošos ielūgumu, šajās sacensībās piedalījās Gunta Vaičule, kura ziemas nogrieznī sevi bija pierādījusi kā labākā valstī. Gaidāmā sezona Guntai būs pirmā pilnvērtīgā pēc meitas piedzimšanas, kaut arī pērn viņa palika pussoļa attālumā no Tokijas olimpiskajām spēlēm. Tomēr šī nav vienīgā lieta, kas šobrīd ieņem nozīmīgu vietu skrējējas galvā, - viņa savās mājās uzņēmusi kara bēgli no Ukrainas.

Pasaule sadevusies rokās

Kopš 24. februāra dzīve mainījusies ļoti daudziem no mums. Daļa nespēj izslēgt ziņu pārraides, sekojot līdzi jaunākajiem notikumiem Ukrainā, ļoti daudzi ziedo vai kā citādi praktiski palīdz gan bēgļiem, gan kara zonā joprojām uz vietas esošajiem. Šajā procesā iesaistījušies arī daudzi ar Latvijas sportu saistīti cilvēki.

Pārspēt tēva rekordu

Viens no senākajiem Latvijas rekordiem peldēšanā pieder Atēnu olimpisko spēļu dalībniekam Guntaram Deičmanam, kura dēls Nikolass Deičmans (15) ir starp šobrīd talantīgākajiem jaunajiem peldētājiem. Jaunieša iecienītākā distance ir tieši tā pati, kas savulaik bija tēvam, līdz ar to viens no izvirzītajiem karjeras mērķiem ir pašsaprotams - pārspēt sava iedvesmotāja sasniegto. Turpina pats jaunais peldētājs!

Saglabāt atmiņas uz mūžu

Februārī Pekinā 25 gadu vecumā kalnu slēpotāja Liene Bondare piedzīvoja debiju olimpiskajās spēlēs. Sezonas laikā sportiste nebija favorīte uz Latvijai automātiski pienākošās ceļazīmes izmantošanu, tomēr, izlases līderei Dženiferai Ģērmanei pagājušā gada priekšpēdējā dienā gūstot traumu, viņa tika pie iespējas.

Stadionā un uz skatuves

Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā šogad Latviju pārstāvēs jestrā grupa Citi zēni, kuras dalībnieks Dagnis Roziņš savulaik kā vieglatlēts piedalījās Eiropas jaunatnes olimpiādē. Sportisti ir radoši, un viņš nebūt nav vienīgais, kurš paralēli sastopams arī mūzikas lauciņā - joprojām augsti karjeras mērķi šķēpmešanā ir Krišjānim Suntažam, kura muzikālajam projektam Saule jau pavisam drīz gaidāms jauns albums, bet hiphopa mākslinieks Deniss Stepanovs nesen spēkus pārbaudīja kailo dūru cīņās.

Biatlona zvaigznes Otepē

No 10. līdz 13. martam pirmoreiz Baltijā viesosies visas lielākās biatlona zvaigznes - Igaunijas ziemas galvaspilsēta Otepē, kas atrodas vien aptuveni 50 kilometru attālumā no Latvijas robežas, uzņems Pasaules kausa posmu šajā aizraujošajā sporta veidā.

Strādāt pie emocijām

Vai domājat, ka daiļslidošanā vissarežģītākais ir izpildīt maksimāli grūtu lēcienu? Jaunā daiļslidotāja Nikola Fomčenkova (14) uzskata, ka sarežģītākais ir pārliecinoši izrādīt savas emocijas. 3-4 treniņi dienā un vēl mācības nebija šķērslis, lai šī gada sākumā talantīgā sportiste izlasītu trīs grāmatas nedēļas laikā. Vairāk stāsta viņa pati!

Cerība tikties pie Alauksta

Ja epidemioloģiskie noteikumi un laikapstākļi ļaus, 26. un 27. februārī Vecpiebalgā pēc vairāku gadu pārtraukuma risināsies tradicionālais tautas slēpojums Apkārt Alaukstam. Par sacensībām, kas pēdējo desmit gadu laikā notikušas vien trīs reizes, stāsta organizators Uvis Avens.