Vasaras nogalē notikušās publiskās apspriešanas rezultāti acīmredzot bijuši par iemeslu tam, ka Jūrmalā apturēta detaļplānojuma izstrāde kapsētu teritorijas un krematorijas izveidei zemesgabalā Krastciems 0501. Tādējādi, visticamāk, tiks meklēti citi risinājumi jaunas kapsētas ierīkošanai Jūrmalā. Iepriekšējais skaļākais gadījums, kad plāni ierīkot kapsētu sadūrās ar dabas aizstāvju pretestību, bija Engures novadā 2016. gadā. Kapsēta tur tā arī nav ierīkota, taču no plāniem pašvaldība atteikusies nav, tikai tie koriģēti. Savukārt Rīgā abas kapsētas, kurās var brīvi notikt apbedījumi, ir lielas un tās ir iespējams arī paplašināt.
Saeima drīzumā pirmajā lasījumā lems par ierosinājumu, ka kandidatūras Valsts prezidenta vēlēšanām būs jāiesniedz desmit dienas ātrāk nekā pašlaik. Tas darīts ar domu dot sabiedrībai un medijiem vairāk laika iepazīties ar kandidātiem. Nav indikāciju, ka par šiem likuma grozījumiem parlamentā varētu būt kādi iebildumi. Vienlaikus manāma skaidra tendence, ka pašreizējā prezidenta Raimonda Vējoņa kandidatūrai Saeimas vairākuma atbalsts vismaz pašlaik nebūtu nodrošināts.
Reālākais scenārijs pēc Lielbritānijas parlamenta noraidītās vienošanās ir izstāšanās sarunu termiņa pagarinājums, intervijā Jolantai Plaukai paredz Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Vineta Kleinberga.
Eiropas Savienība (ES) intensificēs gatavošanos Apvienotās Karalistes aiziešanai no bloka bez vienošanās pēc tam, kad britu parlaments otrdien pārliecinoši noraidīja premjerministres Terēzas Mejas panākto šķiršanās vienošanos ar Briseli. Trešdien vēlu vakarā likumdevēji balsoja par uzticību Mejas valdībai, un valdība, kā to arī liecināja prognozes pirms tam, balsojumu izturēja. Nu Mejai ar steigu jādomā, kā rīkoties tālāk. ES un bloka dalībvalstu līderi ir aicinājuši britus beidzot noformulēt, ko tad viņi īsti vēlas.