Valsts ekonomiskās izaugsmes dati liecina, ka pamazām samazinās ražojošās sfēras pienesums tautsaimniecības izaugsmē, taču tajā pašā laikā lielāku lomu iegūst ar patēriņu saistītās nozares.
Gan Latvijā, gan visā pasaulē azartspēļu nozares aktuālākā problēma ir nelegālā tirgus pastāvēšana, kas aizņem lielu daļu no valsts tirgus, turklāt nelegālo azartspēļu operatoru gūtā peļņa aizplūst no valsts. Pat kaimiņos esošā attīstītā Zviedrija piedzīvo arvien lielāku nelegālo tirgus dalībnieku ietekmi, un Zviedrijas valsts kapitālsabiedrības Svenska Spiel datu salīdzinājums starp 2009. un 2016. gadu parāda satraucošu tendenci nelicencēto operatoru īpatsvara pieaugumā sporta derību sektorā.
Nozares eksperti akcentē, ka tā ir kļuvusi jau par nopietnu globālu problēmu, ko nepieciešams steidzami risināt, un kā potenciāli, turklāt samērā vienkārši īstenojami pasākumi tās likvidēšanai tiek norādīta gan nelegālo operatoru ierobežošana, gan arī legālas alternatīvas izvēle tiem, kuri izmanto azartspēļu piedāvātos pakalpojumus.
Pērn visai dinamiski augošo Latvijas rūpniecību, kam dažādos mēnešos 7–8% vērts ražošanas pieaugums, rēķinot pret atbilstošu mēnesi iepriekšējā gadā, bija visai izplatīta norma, šogad nomainījusi krietni pieticīgāka izaugsme, kuras apmērs sasniedz vien aptuveni 3%.
"Šķiet, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite bija tā politiķe, kura teica – šodien notikt var jebkas, respektīvi, patlaban politikā nevar izslēgt nevienu, pat visneticamāko notikumu attīstības scenāriju. Arī Lielbritānijas un ES šķiršanās procesā iespējami ļoti daudzi, dažādi varianti," intervijā Magdai Riekstiņai pauž ekonomists, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (Nacionālā apvienība, kā arī Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa).
Cietumi ir kļuvuši par galveno vietu, kur Rietumeiropas džihādisti vervē jaunus sekotājus un potenciālos kaujiniekus, apgalvo terorisma pētnieki. Tipisks piemērs tam ir uzbrucējs, kurš pagājušajā nedēļā Francijas pilsētā Strasbūrā sarīkoja nāvējošu terora aktu. Viņš vairākkārt bija izcietis cietumsodu par noziegumiem, kas nebija saistīti ar terorismu, bet radikalizējās, būdams ieslodzījumā. Arī iepriekš Rietumeiropā terora aktus ir pastrādājuši cilvēki ar kriminālu pagātni. Beļģijas varasiestādes šādas personas ir iesaukušas par gangsterdžihādistiem.
Lai arī Latvijā ziemas kalnu slēpošanas bizness balstās uz entuziastiem un lielu peļņu nekad nav garantējis, tie, kas tajā darbojas, atraduši veidu, kā izdzīvot, sarunā ar Guntaru Gūti šā biznesa nianses raksturo atpūtas kompleksa Kaķītis līdzīpašnieks Dzintars Lerhis