Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

ASV

Baidens tērēs lielu naudu vidusšķiras stiprināšanai © DIENA(2)

Rezumējot savas prezidentūras pirmajās simt dienās paveikto un iezīmējot nākotnes mērķus, ASV prezidents Džo Baidens paziņojis, ka valsts pārvar Covid-19 pandēmijas un iepriekšējās administrācijas haotiskās darbības radīto krīzi, un solījis triljoniem dolāru lielas investīcijas. To primārais mērķis ir nostiprināt vidusšķiru un palīdzēt miljoniem amerikāņu izrauties no nabadzības, bet turīgākajiem iedzīvotājiem nāksies rēķināties ar augstākiem nodokļiem.

Apple ceturkšņa peļņa vairāk nekā dubultojusies(1)

ASV informācijas tehnoloģiju gigants Apple Inc. šā biznesa gada otrajā ceturksnī, kas noslēdzās martā, strādāja ar 23,6 miljardu dolāru (19,5 miljardu eiro) tīro peļņu, tai vairāk nekā dubultojoties salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada, teikts uzņēmuma trešdien publiskotajā paziņojumā.

Kalifornijā jābalso par gubernatora atsaukšanu © DIENA

Aktīvistiem ASV Kalifornijas štatā ir izdevies savākt pietiekami daudz parakstu, lai sarīkotu balsojumu par Demokrātisko partiju pārstāvošā gubernatora Gevina Ņūsama atsaukšanu no amata. Pavalsts vadītājam pārmet gan liberālus lēmumus, gan stingros ierobežojumus Covid-19 pandēmijas laikā, gan gauso vakcinēšanu. Ņūsams iniciatīvu nodēvējis par republikāņu neveiksmei nolemtu mēģinājumu sagrābt varu.

Baidens atzīst armēņu genocīdu

ASV prezidents Džo Baidens sestdien atzinis, ka armēņu slaktiņš, ko Pirmā pasaules kara laikā izvērsa Osmaņu impērija, bija genocīds.

ASV atjauno sankcijas pret Baltkrievijas uzņēmumiem

ASV pirmdien paziņojušas, ka atjauno sankcijas pret deviņiem Baltkrievijas valsts uzņēmumiem, jo līdzšinējā prezidenta Aleksandra Lukašenko režīms ignorējis Vašingtonas prasības atbrīvot politieslodzītos, kas ieslodzīti pēc piedalīšanās demokrātiskos protestos.