Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 9. maijs
Klāvs, Einārs, Ervīns

Eiropa

Organizācija: Baltkrievija pastiprina represijas pret žurnālistiem

Baltkrievijas varasiestādes pēdējo piecu mēnešu laikā pastiprinājušas represijas pret neatkarīgajiem medijiem, ķeroties pie patvarīgas aizturēšanas, naudassodiem un apcietināšanas politisku motīvu dēļ, teikts pirmdien izplatītajā starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības organizācijas Human Rights Watch (HRW) ziņojumā.

Slovākijas premjers paziņo par atkāpšanos

Slovākijas premjerministrs Igors Matovičs svētdien paziņoja par atkāpšanos no amata, lai atrisinātu krīzi valdošajā koalīcijā, kuru bija saasinājis viņa lēmums iegādāties Krievijā izstrādāto Covid-19 vakcīnu Sputņik V.

Pāvests mazina atalgojumu kardināliem Vatikānā

Centienos mazināt lielo budžeta deficītu, kas šogad prognozēts 50 miljonu eiro apmērā un ko veicinājusi pandēmija, katoļu pāvests Francisks paziņojis par atalgojuma samazināšanu kardināliem un citiem augstākā līmeņa garīdzniekiem, kuri strādā Svētajā Krēslā, vēsta Associated Press.

Pārdalē Latvija saņems vairāk Pfizer/BioNTech vakcīnas devu

Eiropas Savienības (ES) līderi ir vienojušies par solidaritātes principa ievērošanu papildu Pfizer/BioNTech vakcīnas 10 miljonu devu pārdalē, pēc Eiropadomes sanāksmes pirmās dienas vēsta Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

ES aicina Baltkrieviju atbrīvot aizturētos poļus

Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žuzeps Borels ceturtdien aicinājis Baltkrieviju atbrīvot divus nesen aizturētos poļus, pieaugot bažām, ka Baltkrievija atspēlējas uz poļu minoritāti pieaugošajā diplomātiskajā strīdā ar Varšavu.

Vīnē uz Lieldienām tiks noteikti pārvietošanās ierobežojumi

Austrijas galvaspilsētā Vīnē un vēl divās federālajās zemēs valsts austrumos - Lejasaustrijā un Burgenlandē - uz Lieldienu brīvdienām tiks noteikti pārvietošanās ierobežojumi, lai mazinātu intensīvās aprūpes nodaļu noslodzi Covid-19 gadījumu skaita palielināšanās apstākļos.

Varas iestādes gatavojas protestu pavasarim © DIENA(1)

Baltkrievijas opozīcija šonedēļ, iestājoties siltākam laikam, paziņojusi, ka no 25. marta, kas valstī zināma kā "Brīvības diena", plāno atsākt protestus pret ilggadējā prezidenta Aleksandra Lukašenko varu un negodīgo uzvaru vēlēšanās.