Kā norāda Tventes universitātes psihologi, cilvēki ar pilnu urīnpūsli spēj labāk sevi kontrolēt un tādējādi neizdara spontānus un pārsteidzīgus lēmumus. Pētnieki skaidro, ka urīnpūšļa kontrolēšana saistīta ar to pašu smadzeņu daļu, kas atbild par vēlmēm.
Vēl vairāk, kā vēsta žurnālā "Psychological Science" publicētais pētījums, pat domāšana par urinēšanu vai vārdiem, kas ar to saistīti, rada tādu pašu efektu.
Pēc pētījuma vadītājas Mirjamas Tikas vārdiem, smadzeņu "kontroles signāli" neattiecas tikai uz kādu konkrētu uzdevumu, bet visiem aktuālajiem uzdevumiem kopumā. "Cilvēki spēj labāk kontrolēt savus impulsus uz īstermiņa baudām un biežāk izvēlas tādu izvēli, kas ir daudz izdevīgāka ilgtermiņā," paskaidroja zinātniece.
Brīvprātīgajiem, kas piedalījās eksperimentā, bija jāizdzer 750 mililitrus ūdens un pēc 40 minūtēm, kad urīnpūslim vajadzētu būt pilnam, jāizvēlas starp maziem, bet tūlītējiem apbalvojumiem, un lielākiem, kas tiktu saņemti ar novēlošanos. Viena no izvēlēm bija saņemt desmit eiro (septiņus latus) tūlīt vai 18 eiro pēc 35 dienām.
Kā parādīja eksperimenta rezultāti, cilvēki ar pilniem urīnpūšļiem biežāk izvēlējās lielākos apbalvojumus, kas tiktu saņemti vēlāk.
"Smadzenes sūta šo signālu, kas aktivizē ne tikai urīnpūšļa kontroli, bet visa veida kontroles," paskaidroja Tika.
"Iespējams, jums vajadzētu izdzert ūdens pudeli, pirms jūs pieņemat lēmumu par jūsu vērtspapīru portfeli," norādīja zinātniece. "Vai varbūt tiem veikaliem, kas paļaujas uz impulsīviem pirkumiem, vajadzētu ierīkot apmeklētājiem domātu tualeti, jo ar tukšu urīnpūsli viņi varētu būt vairāk ieinteresēti pirkt televizoru ar lielāku ekrānu."