Ģeotermālā enerģija ir dabīgais zemes siltums, kas veidojas Zemes kodolā notiekošo procesu rezultātā. Latvijā nav ģeotermālās virszemes avotu, bet pagājušā gadsimta 70.gados ģeoloģisko izmeklējumu rezultātā Latvijas rietumu daļā viena kilometra dziļumā atklāti ģeotermālo ūdeņu slāņi, kuru temperatūra sasniedz 60 grādu, informē Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.
Jelgavas novada pašvaldības pārstāvji situācijas izzināšanai jau pērnā gada vasarā tikās ar vairākiem pētniekiem. Pēc viņu teiktā, jau padomju laikā izdevies izveidot visu nepieciešamo karšu komplektu, lai varētu izmantot termālos ūdeņus.
Pētnieks Astrīds Freimanis veicis sākotnējos aprēķinus par Elejas pusi un, izmantojot vairākas metodes, secinājis, ka sešu kilometru dziļumā temperatūra var sasniegt 160 - 180 grādus, tātad konceptuāli piemērotu elektroenerģijas ražošanai.
Pēc izpētes var kļūt skaidrāks, cik reāli, piesaistot resursus, pastāv iespējamība ģeotermālās vai koģenerācijas stacijas būvniecībai, teritorijas attīstībai. Tas nākotnē varētu nest būtiskākus un ekonomiski izdevīgākus ieguvumus patērējamās siltumenerģijas un elektroenerģijas ģenerēšanai.