Aptumsums Rīgā sāksies pulksten 11:47, maksimālā fāze būs 12:51, bet aptumsums beigsies plkst. 13:54. Latvijas rietumu daļā aptumsums sāksies un beigsies līdz pat 2 minūtēm ātrāk, bet austrumu daļā – līdz pat 2 minūtēm vēlāk. Maksimālā aptumsuma fāze (Saules diametra aizsegtā daļa) Rīgā būs 0,49, Liepājā – 0,46, bet Alūksnē – 0,52.
1.augustā daļējs Saules aptumsums būs novērojams Eiropas ziemeļu un austrumu daļā, bet šaurā joslā, kas sākas Arktikā, stiepjas pāri Krievijai Sibīrijas reģionā un Altajā, pāri Mongolijai, un noslēdzas Ķīnā, būs novērojams pilns Saules aptumsums. Vairākas novērotāju grupas no Latvijas dodas uz Krieviju, lai novērotu pilnu Saules aptumsumu.
Rīgā Astronomijas attīstības fonda mobilā observatorija organizēs Saules aptumsuna vērošanu pie bankas centrālās ēkas Ķīpsalā. Aptumsuma novērojumi notiks arī Latvijas Universitātes centrālās ēkas astronomiskajā tornī.
Aptumsuma novērojumu laikā uz Sauli nedrīkst skatīties ar neapbruņotu aci, binokli, tālskati vai teleskopu. Novērojumiem jāizmanto īpaši blīvs filtra materiāls. Šim nolūkam neder parastās saulesbrilles, kompaktdiska vai disketes materiāls. Visdrošākā metode ir Saules attēla projicēšana uz ekrāna.
Latvijā daļējie Saules aptumsumi ir novērojami reizi 2 – 4 gados. Iepriekšējais daļējais Saules aptumsums Latvijā bija 2006.gada 29.martā, bet nākamais būs novērojams tikai pēc divarpus gadiem – 2011. gada 4. janvārī. Savukārt pilns Saules aptumsums katrā konkrētā ģeogrāfiskā vietā ir reta parādība. Iepriekšējo reizi Latvijā pilns Saules aptumsums bija novērojams 1954.gadā, bet nākamais būs novērojama tikai 2142. gadā.
Aptumsumu novērošana mūsdienās ir vairāk emocionāls, nevis zinātnisks pasākums, norāda astronimijas biedrība.