Vienlaikus TSDC atzinumos norāda, ka šo deputātu kandidātu sadarbība ar Latvijas PSR Valsts drošības komiteju nav pierādīta tiesas ceļā, jo nav bijušas ierosinātas pārbaudes lietas.
"Vienotības" preses sekretāre Laila Timrota aģentūrai LETA norādīja, ka Ozols, parakstot apliecinājumu, ka nav sadarbojies ar VDK, personīgi esot uzņēmies atbildību, ka viņa sniegtā informācija ir patiesa.
Savukārt par vienu deputāta kandidātu TSDC sniedzis atzinumu, ka kandidāts ir bijis LPSR VDK aģents. Tas ir Zaļo un zemnieku savienības kandidāts Arvīds Ulme. Par šo kandidātu 2003.gadā Reabilitācijas un specdienestu lietu prokuratūrā ir bijusi ierosināta pārbaudes lieta, kas izbeigta saistībā ar Ulmes atzīšanos par sadarbību ar bijušo Latvijas PSR VDK.
Visiem pieciem kandidātiem Saeimas vēlēšanu likums neliedz kandidēt vēlēšanās, taču Centrālajai vēlēšanu komisijai atbilstoši Saeimas vēlēšanu likuma 15.panta 4.punktam ziņās par kandidātiem būs jānorāda, ka šie kandidāti ir vai varētu būtu sadarbojušies ar Latvijas PSR VDK kā šī dienesta aģenti.
Līdz šodienai CVK ir saņēmusi pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra (TSDC) par visiem vēlēšanām pieteiktajiem deputātu kandidātu sarakstiem. Savukārt no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes ir saņemti pārbaužu rezultāti par desmit kandidātu sarakstiem.
Savukārt Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegtajos atzinumos minēti divi deputātu kandidāti, uz kuriem varētu būt attiecināmi Saeimas vēlēšanu likuma 5.panta 3.punktā noteiktie ierobežojumi, kas liedz personai kandidēt Saeimas vēlēšanās. Šobrīd CVK noskaidro šo lietu apstākļus un lēmumu par to, vai kandidāti svītrojami no kandidātu saraksta, pieņems nākamajā nedēļā.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes veiktās deputātu kandidātu pārbaudes liecina, ka visi deputātu kandidāti ir rīcībspējīgi Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā būs vecāki par 21 gadu.
arī prom