Latvijas Avīze apraksta, ka autores izmantojušas valodnieces Intas Urbanovičas priekšlasījumu "Stilistiski pazeminātā leksika internetā" no konferences "Mātes valoda publiskajā telpā". Mācību grāmatā esot rakstīts, ka "internetā bieži vērojami vulgārismi no citām valodām, kas funkcionē kā ekspresīvi izsauksmes vārdi: bļ*n, bļ*ģ, pi***ts, h**ņa, po**j utt."
Viena no autorēm I.Dalbiņa laikraksta žurnālistus aicināja nelasīt tikai vienu grāmatas lappusi, bet visu grāmatu vai vismaz nodaļu, lai saprastu, kāpēc rupjie vārdi minēti, nevis tos izraut no konteksta un sacelt ažiotāžu. Viņa uzskata, ka 10.klases skolēni vairs nav mazi bērni. Autoru nolūks esot bijis atturēt skolēnus no šādu vārdu lietošanas.
Kā avīze noskaidroja Valsts Izglītības satura centrā, mācību grāmatas var izdot jebkurš un skolotājiem ar likumu nav noteikts, kādas grāmatas vai citus resursus savās stundās izmantot, galvenais, lai skolēni saņemtu mācību standartā noteikto zināšanu apjomu. Bet centrā uzskatot, ka ka valodas vulgārismus var mācīt arī ar citiem paņēmieniem.
Izdevniecībā RaKa informēja, ka šī mācību grāmata vēl nav akreditēta, tai izdota sākumtirāža un grāmatai esot izmēģinājuma periods.
Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas priekšsēdētāja Anita Vanaga novērtējusi, ka profesionāli valodnieki rupjos lamuvārdus apraksta, bet nenosauc. Viņasprāt, grāmatas autores spēlējot uz jauniešu jūtām, bet tā varot iegūt pretēju efektu: vārdi ir lietojami, jo tie taču ir rakstīti grāmatā.