"Tas nedara politiku pareizāku un katrā ziņā kompromitē reliģiju," sarunā ar Dienu norādīja J.Cālītis. Viņaprāt, piekārt politiskai darbībai kristietības vārdu ir aplami, jo politikai ir jākļūst par kompromisu starp atšķirīgiem viedokļiem. "Šīs divas lietas sajaukt nepalīdz ne vienai, ne otrai jomai. Kristīgā politika kā tāda ir pilnīgi neiespējama, tāda vispār nepastāv. Tas ir pārpratums, tas ir tāds acu apmāns piešķirt politiskiem lēmumiem reliģijas vārdu," pārliecināts J.Cālītis.
Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags Dienai norādīja, ka izvēle par jauna politiska spēka veidošanu jāatstāj pašu politiķu ziņā un viņš kā luterāņu baznīcas galva savu vērtējumu paust nevēlas.
“Viņiem pašiem ir jāizlemj,” norāda J.Vanags un noliedz, ka kādai partijai, lai sevi sauktu par kristīgi demokrātisku, būtu nepieciešams baznīcas vadības akcepts.
Savukārt Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas bīskaps Pāvels Brūvers norāda, ka Demakovas izteikumus par jaunas partijas dibināšanu nav uztvēris kā paziņojumu, bet drīzāk kā sarunas vēlēšanu naktī. "Ja tas ir bijis kā paziņojums, tad es par to ļoti brīnītos, jo tiešām pastāv Kristīgi demokrātiskā savienība, bet, varbūt, ka tā partija ir tik maza, ka viņa nav pamanījusi, ka tāda eksistē," norāda bīskaps.