Antivīrusu programmatūru ražotāja "McAfee" drošības speciālists Gregs Dejs norāda, ka šis incidents liecina, cik viegli mūsdienās īstenojami kiberuzbrukumi.
"Politiski motivētu kiberuzbrukumu skaita pieaugums, kuru mērķu vidū bijis [ASV] Baltais nams un ASV Iekšējās drošības ministrija, pēdējos gados ir radījis satraukumu un piesardzību," norādīja Dejs.
"Nepastāv Eiropas Savienības (ES) līmeņa aizsardzības mehānisms, un tam vajadzētu radīt patiešām lielas bažas. Ņemot vērā mūsu arvien pieaugošo atkarību no tehnoloģijām, ES patiešām vajadzētu risināt šo jautājumu," viņš uzsvēra.
"McAfee" šonedēļ Briselē iepazīstināja ar savu jaunāko ziņojumu par virtuālo kriminoloģiju.
Ziņojumā norādīts, ka piecas pasaules valstis - ASV, Francija, Izraēla, Krievija un Ķīna - ir izstrādājušas pasākumu plānus kiberuzbrukumu novēršanai.
"Eksperti jau pirms diviem gadiem brīdināja par globālo sacensību kiberieroču radīšanā un.. tagad mēs redzam, ka tā ir kļuvusi reāla. Vairākas pasaules valstis aktīvi nodarbojas ar gatavošanos kiberkaram un kiberuzbrukumiem. Mūsdienās valda nevis kodolieroči, bet gan virtuālie ieroči, un ikvienam ir jāpielāgojas šiem draudiem," teikts ziņojumā.
Cita starpā pētījuma autori secinājuši, ka īpaši apdraudēti mūsdienās ir valstu elektropārvades tīkli, naftas un gāzes pārstrādes rūpnīcas, telekomunikāciju sistēmas un citi privātām kompānijām piederoši objekti, kas var tikt ierauti kiberkarā, ja tāds izceltos starp valstīm.
Tāpat ziņojumā norādīts, ka valstis varētu izmantot kiberuzbrukumus propagandas izplatīšanai.
Jau vēstīts, ka Latvijas neatkarības proklamēšanas dienas - 18.novembra - rītā hakeri bija uzlauzuši Valsts prezidenta kancelejas interneta mājaslapu www.president.lv. To atverot, parādījās uzraksts: "Sveiciens 91.gadadienā. Prezidenta kungs, glābiet valsti! Līdz 92. gadadienai varam nenovilkt."