Uz dīvānu un citu iepriekš slepenības statusā esošo mēbeļu apskati bija ieradušies vairāk nekā divdesmit žurnālistu.
Prezidenta rezidences otrajā stāvā slepenības statuss bija piešķirts dīvānam un diviem galdiem ar četriem krēsliem, vēl vienam galdam un astoņiem krēsliem, kā arī divām servējamajām konsolēm.
Savukārt pirmajā stāvā līdz šim slēpts bija stikla kafijas galdiņš un četri ar baltiem ar melniem ornamentiem rotāti klubkrēsli.
Vēl slepenības statuss iepriekš piešķirts pie virtuves esošam apaļam galdam un deviņiem krēsliem.
Jau vēstīts, ka drīz pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa stāšanās amatā pēc viņa ierosinājuma tika atcelts slepenības statuss atsevišķām Jūrmalas rezidences telpām, iepriekš informēja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.
Saskaņā ar likumu valsts noslēpums ir tāda militāra, politiska, ekonomiska, zinātniska, tehniska vai cita informācija, kura iekļauta Ministru kabineta apstiprinātā sarakstā un kuras nozaudēšana vai nelikumīga izpaušana var nodarīt kaitējumu valsts drošībai, ekonomiskajām vai politiskajām interesēm. Ņemot vērā Bērziņa lēmumu neizmantot Jūrmalas rezidenci darbam un dzīvošanai, ir zudis pamats Valsts prezidenta vasaras rezidences telpu īpašajam statusam, pastāstīja Krapāne.
Portāls "Pietiek.com" iepriekš rakstīja, ka bijušā prezidenta Valda Zatlera kancelejas vadība, lai izvairītos no skandāla par izšķērdību, iegādājoties mēbeļu komplektu par aptuveni 44 tūkstošiem latu, radoši interpretējusi likuma normas, panākot, ka tiek noslepenota gan telpa, kurā šīs mēbeles atrodas, gan pie reizes arī priekšmeti, piemēram, 7500 latu vērts dīvāns.
"Pietiek.com" ziņoja, ka Valsts kontrole, veicot revīziju par finanšu izlietojumu Valsts prezidenta kancelejā 2009.gadā, atklājusi, ka Jūrmalas rezidences iekārtošanai bez iepirkuma procedūras iegādātas nekur līdz šim neminētas mēbeles par kopumā vairāk nekā 40 000 latu.
Zatlera komandas cilvēki, aizbildinoties ar informācijas slepenību vai to, ka tas nav viņu kompetencē, viņa prezidentūras pēdējās nedēļās atteicās apstiprināt vai noliegt šo informāciju. Tomēr "Pietiek.com" no vairākiem avotiem zināms, ka runa ir par ekskluzīvu mēbeļu komplektu, kas sastāv no pieciem ar sarkanu audumu pārvilktiem mīksto mēbeļu priekšmetiem – trīsvietīga dīvāna, diviem klubkrēsliem, pāris pufiem, kā arī galdiņa un etažeres. Mēbeļu komplekta kopējā cena pārsniegusi 40 000 latu. "Pietiek.com" zināms, ka sarkanais dīvāniņš vien maksājis vairāk nekā 7000 latu.
Šīs mēbeles iegādātas 2009.gada sākumā un atrodas Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencē. Tomēr ne žurnālistiem un televīzijas kamerām, kam savas prezidentūras laikā dārgi iekārtoto Jūrmalas rezidenci, pēdējā darbadienā atrodoties amatā, izrādīja Zatlers, ne plašākai sabiedrībai šīs mēbeles nebija izdevies aplūkot vai pat uzzināt par to eksistenci. Prezidenta cilvēki tobrīd neformālās sarunās neslēpa, ka šāds neparasts veids, kā aizvadīt prezidentūras pēdējo dienu, ir nekas cits kā krīzes menedžments.
Tieši ar nevēlēšanos izmantot Zatlera laikā iegādātos luksusa priekšmetus un uzņemties atbildību par šiem tēriņiem esot skaidrojams Andra Bērziņa lēmums Jūrmalas rezidenci neizmantot.