Kā aģentūru LETA informēja IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamentā, pedagoga amats ir pieskaitāms pie profesijām, kurās ir augsts izdegšanas risks, un īpaši aktuāli tas varētu būt pedagogiem, piemēram, speciālajā izglītībā un pirmsskolas izglītībā. "Vienlaikus ar atbalsta sistēmas veidošanu pedagogu konkurētspējas paaugstināšanai, nodrošinot motivējošu un atbalstošu mācību un darba vidi, kā arī izveidojot pedagogu profesionālās izaugsmes atbalsta sistēmu, ir svarīgi sabiedrībā paaugstināt izpratni par pedagoga lomu un viņa darba novērtējumu," uzsvēra ministrijā.
IZM piekrīt, ka izdienas pensiju piešķiršana vai iespēja priekšlaicīgi pensionēties vismaz atsevišķām pedagogu grupām liecinātu par valsts ieinteresētību skolotāju sociālajā aizsardzībā pēc ilgstoša darba, kas skolotājam radījis profesionālu izdegšanu.
Ministrijā sacīja, ka šis jautājums aktualizēts arī Vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu motivācijas, atalgojuma un profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas sasaistes programmas projektā, pie kuras Izglītības un zinātnes ministrija strādā kopā ar sociālajiem un sadarbības partneriem.
Saprotot, ka piešķirt izdienas pensijas visiem pedagogiem nav iespējams, arodbiedrība uzskata, ka ir nepieciešams rast iespēju piešķirt izdienas pensiju atsevišķām pedagogu specialitātēm, kurās darba apstākļi ir īpaši ietekmējoši, proti, sporta skolotājiem, speciālās izglītības skolotājiem un pirmsskolas izglītības skolotājiem. LIZDA domā, ka izdienas pensiju piešķiršana šīm pedagogu specialitātēm liecinātu par valsts ieinteresētību skolotāju sociālajā aizsardzībā pēc ilgstoša darba, kas viņiem radījis profesionālu izdegšanu.
Arodbiedrība uzsver, ka izdienas pensiju piešķiršanas pamatā ir konkrētas personas pieprasījums piešķirt izdienas pensiju, nevis noteikts datums, kad pensija pienākas, kā tas ir ar vecuma pensiju piešķiršanu. To personu skaits, kas, iespējams, pieprasīs izdienas pensijas, nebūs liels un varētu sasniegt 10-15% no attiecīgajā specialitātē un noteiktajā vecumā strādājošo skaita.