"Viņš māk precīzi komunicēt ar sabiedrību. Viņam ir iedzimti talanti daudzās nozarēs. Es jau vairākas reizes esmu teikusi, ja viņš noliktu visus savus miljonus un nostātos kā Asīzes Francisks, viņš būtu kā svētais, taču viņš to nekad nedarīs. Viņa fenomens ir tas, ka sabiedrība redz, ko var izdarīt, ja grib. Taču vai tas ir panākts ar godīgiem līdzekļiem? Manuprāt, ar balsojumiem Ventspils ir ieguvusi vairāk finansējuma nekā citi Latvijas novadi un pilsētas. Ventspils spožums ir uz pārējās Latvijas rēķina. Varēja būt solidaritātes fondi, kas Latvijā nefunkcionē. Ventspils viena pati kā pērle uz pārējo Latvijas reģionu fona neizskatās kā apliecinājums par demokrātisku sabiedrību un galarezultātā neko labu neliecina arī par Ventspili," teica kulturoloģe.
Viņa minēja, ka Lembergs ar ne pašām demokrātiskākajām metodēm ir izmainījis Ventspils domes darbinieku domāšanu. Ja Rīgā katrā ministrijā izdomās vismaz septiņus iemeslus, kādēļ to nav iespējams izdarīt, tad Ventspilī cilvēku mentalitāte ir tāda, ka viņi vaicās, kā to var izdarīt, uzskata Beitnere.
"Ventspilnieku mentalitātei vajadzētu būt Latvijā visur un domāt, kā panākt nepieciešamās pārmaiņas. Lembergu nevar viennozīmīgi vērtēt kā Andri Šķēli, kas ir kampējs. Lembergs tieši tāpēc ir pretrunīgs, ka viņš ir kaut ko devis sabiedrībai kā ļoti spēcīga un talantīga saimnieciska persona. Latvieši ļoti mīl darītājus, ne runātājus. Taču vēlreiz gribu uzsvērt, ka viņš to ir panācis nedemokrātiskā veidā un nelietīgi izmantojis, kas ir viņa klupšanas akmens politikā. Tādēļ ir pienācis laiks no viņa atvadīties. Sasniegumus Ventspilī viņš varēja pozicionēt un izplatīt šo sistēmu pārējā Latvijā, bet viņš ir izdarījis lāča pakalpojumu pats sev. Viņš visu laiku ir ņirgājies par valstī notiekošo," sacīja Beitnere.
Kā ziņots, Valsts prezidents Zatlers 28.maijā ierosināja Saeimas atlaišanu, pamatojoties uz Satversmes 48.pantu. Tagad Centrālajai vēlēšanu komisijai jārīko referendums, kurā tautai būs jālemj, vai tā atbalsta Saeimas atlaišanu. Ja Latvijas pilsoņi nobalsos par parlamenta atlaišanu, tiks rīkotas jaunas Saeimas vēlēšanas.
Pamatojot savu ierosinājumu atlaist Saeimu, prezidents akcentēja parlamenta lēmumu neļaut veikt kratīšanu deputāta Aināra Šlesera (LPP/LC) dzīvesvietā, kas "ir kā sirēna, kas brīdina par nopietnu konfliktu starp likumdevēju un tiesisko varu", un brīdināja par interešu grupu patvaļu un "demokrātijas privatizāciju".
29.maijā LNT diskusiju raidījumā Zatlers, atbildot uz jautājumu, kuri, pēc viņa domām, Latvijā ir oligarhi, viņš atbildēja: [Aivars] Lembergs, [Andris] Šķēle un [Ainārs] Šlesers.
"Tie ir cilvēki, kas nostiprina ietekmi caur medijiem tīri savtīgos nolūkos," komentēja Zatlers.
"Ja cilvēks, kas nav Saeimā, spēj ietekmēt lēmumu pieņemšanu Saeimā un visus, gandrīz visus, lēmumus valdībā, kas aiz tā slēpjas?" teica Zatlers, uzsverot, ka rīcībspējai jābūt Ministru kabineta rokās.