Budžeta plānošanas pamatā esot trīs galvenie soļi - izdevumu plānošana, sekošana līdzi tēriņiem un secinājumu veikšana. Taču secinājumus izdarot vien maza daļa cilvēku, parādījis pētījums.
“Jāsecina, ka daļa sabiedrības, lai gan ir mainījusi savu attieksmi pret naudu un sākusi sekot līdzi saviem tēriņiem, tomēr neveic pilnvērtīgu budžeta plānošanu – iztrūkst trešais solis. Proti, neseko reāla darbība, lai uzlabotu savu finanšu situāciju. Kamēr reāli ikdienā netiks izpildīti visi trīs soļi, mēs nevaram runāt par savu finansiālo drošību ilgtermiņā,” norāda Signe Bierande, Naudas plānošanas centra vadītāja.
Lai analizētu savus izdevumus, tos iespējams pierakstīt kladē vai datorā, krāt čekus, aplūkot bankas konta izrakstu vai arī izmantot datorizētu budžeta plānošanas programmu.
NPC un GE Money Bank pētījuma rezultāti arī norāda, ka šobrīd 39% cilvēku nauda asociējas ar obligāto maksājumu veikšanu, 32% ar pārticību un bezrūpību, tikai 3% - ar laimi. Tas liecina, ka cilvēkiem ir svarīgi veikt obligātos maksājumus, secina pētījuma veicēji. Nauda ar obligātajiem maksājumiem caurmērā vairāk asociējas sievietēm (43%) nekā vīriešiem (35%), jo arī līdz šim citos pētījumos ir bijis redzams, ka sievietes ir biežāk atbildīgas par ģimenes budžetu. Turpretī vīriešiem (35%), salīdzinājumā ar sievietēm (28%), nauda daudz vairāk saistās ar bezrūpību.