Kā norāda "Mēness aptieku" pārstāve Zaiga Barvida, cilvēki traumas un brūces visbiežāk gūst, siltajā laikā atpūšoties brīvā dabā.
Arī "Ģimenes aptieku" pārdošanas attīstības vadītājs Egils Tēbelis laika apstākļus min kā vienu no patēriņa tendenču faktoriem.
"Ja brīvdienas būs siltas un saulainas, tad iedzīvotāji tās pavadīs svaigā gaisā pie dabas, kas savukārt nozīmē, ka ir paaugstināts risks iegūt dažādas traumas - sastiepumus, izmežģījumus, griezumus un arī apdegumus gan no saules, gan, piemēram, cepot gaļu," skaidro Tēbelis.
Barvida arī piebilda, ka Lieldienas parasti ir tie svētki, kad cilvēki nododas gastronomiskām baudām, tādēļ svētku laikā un pēc svētkiem aptiekās klientu uzmanību vairāk piesaistot līdzekļi gremošanas sistēmas uzlabošanai - īpaši "Mezym", "Ranniberl" un "Rennie".
"Tā kā olas ir starp "smagajiem" ēdieniem, ar to pārstrādāšanu organisms nereti pats galā netiek, un tad ir jādodas uz aptieku pēc kāda palīglīdzekļa," klāsta Barvida.
Pēc Tēbeļa teiktā, nepiemērota apģērba dēļ svētku laikā var pieaugt arī saaukstēšanās gadījumi, līdz ar to pēc Lieldienām nedaudz varētu palielināties pretsaaukstēšanās līdzekļu pieprasījums.
"Pretsāpju līdzekļiem pieprasījums ir nemainīgi augsts, taču svētkos tas parasti nedaudz pieaug," akcentē "Ģimenes aptieku" pārstāvis.
Barvida arī stāsta, ka pavasarī tradicionāli aptiekās pieprasīti ir pretalerģijas līdzekļi, piemēram, "Zyrtec" un "Claritine". "Tos cilvēki, zinot savu problēmu, mēdz iegādāties jau pirms brīvdienām, lai alerģiskās iesnas vai cita alerģiska izpausme nesabojā atpūtas prieku," vēsta Barvida.
"Mēness aptieku" farmaceiti arī atzīstot, ka garu pavasara brīvdienu laikā palielinās pieprasījums pēc avārijas kontracepcijas, taču pirms svētkiem pieprasījums pēc pretapaugļošanās līdzekļiem neesot tik izteikts - tas vairāk novērots pirms garām brīvdienām Jāņos.