Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Trešdiena, 15. janvāris
Fēlikss, Felicita

Nelaime neattur zemledus makšķerniekus sēdēt uz ledus

Ko te baidīties, te ir šitik biezs ledus, papletis rokas, rāda pensionārs Viktors, zemledus makšķernieks ar 30 gadu stāžu. Gandrīz pusi ceturtdienas viņš pavadījis uz Daugavas ledus netālu no Zaķusalas. "Tā es atpūšos, sīkās zivis ir kaķim, man pusdienās kāds asaris." Lai arī sieva par viņu baidoties, "man taču acis ir, kur lienu".

Zinot drošās vietas, kur nav lielu straumju. Viņa "kolēģis" 84 gadus vecs vīrs, kurš sakās esam tikpat drošs, divreiz dzīvē gan izpeldējies starp ledusgabaliem. Piebilst gan — "man ir tāds biezs mētelis, esmu smags, kas zina". Abi sirmgalvji dzirdējuši, ka trešdien tepat netālu glābēji izglābuši divus Daugavā ielūzušus zemledus makšķerniekus. Taču gan viņi, gan vēl aptuveni 20 makšķernieki ceturtdien atkal ir uz ledus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Ainars Pencis saka — viņi riskē ne tikai ar savām, bet arī glābēju dzīvībām, viņaprāt, risinājums būtu administratīvi sodi par pārgalvīgo rīcību, kad ledus ir bīstams.

Pārgalvīgie zemledus makšķernieki riskē ne tikai ar savām, bet arī glābēju dzīvībām.

VUGD atgādina — zemledus makšķerēšanas sezona ir beigusies, jo, tuvojoties pavasarim, ledus uz Latvijas ūdenskrātuvēm ir trausls un īpaši bīstams. Arī Rīgas pašvaldības policija (RPP) brīdina — ledus ir irdens, šobrīd 90% ūdens platību ir bīstamas. Kā ceturtdien novēroja Diena, Mūkusalas ielas pusē ledus uz Daugavas pie krasta bija sadrupis, tajā vietām pat bija lielas bedres. Tomēr turpat līdzās stiepās iestaigātas pēdu līnijas. Pēc VUGD datiem, šoziem Latvijā glābēji izglābuši desmit ledū ielūzušus cilvēkus, vairāki no tiem bija zemledus makšķernieki, taču bijuši arī vairāki gadījumi, kad iznākums bija letāls.

VUGD priekšnieks A.Pencis arī norāda — katrs gadījums, kad ledū ielūzis cilvēks, nozīmē lielu risku glābējiem. "Situācijas ir ļoti bīstamas, no nelaimes neviens mūsu glābējs nav pasargāts, arī visas mūsu struktūras nav pilnībā nodrošinātas ar atbilstošu ekipējumu," viņš saka. VUGD aprēķinājis, ka vienas glābēju mašīnas izbraukums stundā valstij izmaksā 88 latus (bez PVN).

A.Pencis sagaida aktīvāku pašvaldības rīcību — tai sadarbībā ar meteorologiem būtu jānosaka konkrēti termiņi, kad cilvēki nevar atrasties uz ledus. Ja to pārkāpj, viņus kontrolē un var administratīvi sodīt pašvaldības policija. RPP priekšnieka vietnieks Māris Džeriņš teic — policija izpilddirekcijām jau pirms laika norādījusi, ka pie ūdenskrātuvēm jāizvieto brīdinājuma zīmes par ledus bīstamību, dažas arī izvietojušas.

Rīgas domes sabiedrisko attiecību pārstāvis Uģis Vidauskis pārstāsta pašvaldības izpilddirektora Andra Grīnberga viedokli: vienīgais risinājums, kā atturēt pārgalvjus no kāpšanas uz ledus, ir "apelēt pie viņu veselā saprāta", kas nozīmē masu medijiem regulāri informēt par bīstamību. Izpilddirektors uzskatot, ka neesot iespējams pie visām ūdenskrātuvēm izlikt brīdinājuma zīmes. "Tad jau zīmes ir jāizliek visas Daugavas garumā," saka U.Vidauskis.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas