Tautas nobalsošanā noteikti piedalīsies 35,3%, bet drīzāk piedalīsies nekā nepiedalīsies 26,6% vēlētāju, liecina aptauja. Uz referendumu neies 17,6%, bet drīzāk nepiedalīsies nekā piedalīsies – 14%. Savukārt neizlēmušo skaits ir 6,4%, šie vēlētāji vēl nevar pateikt dosies uz iecirkņiem vai nē.
Visaktīvākie tautas nobalsošanas dalībnieki saskaņā ar aptauju būs gatdos vecāki cilvēki. Pozitīvu un noteiktu atbildi, ka piedalīsies referendumā sniedz 54% vēlētāju vecuma grupā no 65-74 gadiem, bet vēl 16,8% drīzāk piedalīsies nekā nepiedalīsies.
Referendumā plāno piedalīties 33,3% latviešu, bet drīzāk piedalīsies vēl 30,5%. Aptauja parāda, ka 40% cittautiešu atbild, ka noteikti ies uz tautas nobalsošanu, bet drīzāk ies nekā neies vēl 17%.
Savas pilsoņu tiesības referendumā visvairāk izmatos cilvēki ar augstāko izglītību. Lielākā aktivitāte saskaņā ar aptaujas datiem sagaidāma Rīgā. Par Satversmes grozījumiem balsos 69,7%, liecina jaunākā Latvijas faktu aptauja, kas publicēta dažas dienas pirms tautas nobalsošanas.
Diena jau rakstīja, ka, lai referendumu uzskatītu par notikušu tajā jāpiedalās 750 000 balsstiesīgo jeb vismaz pusei no visiem balsstiesīgajiem pilsoņiem.
Atgādinām, ka referendumam tiek nodoti grozījumi Satversmes 78. un 79.pantā, iekļaujot tajos normu, ka vienai desmitai daļai vēlētāju ir tiesības rosināt Saeimas atlaišanu, iesniedzot attiecīgu lēmumprojektu Valsts prezidentam. Prezidentam tas jānodod Saeimai. Ja Saeima to nepieņem bez pārgrozījumiem pēc satura, tad tas ir nododams tautas nobalsošanai. Saeima tiktu atlaista, ja balsotāju skaits būtu vismaz 50% no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita un ja vairākums balsotu par likumprojektu.
(papildināta ar ekspertu komentāriem)