Bičkovičs uzskata, ka tiesiskā valstī jebkuru jautājumu jāpieņem kompetentām, ar likumu noteiktām institūcijām un likumā noteiktā kārtībā - šajā gadījumā NP, aģentūru LETA informēja tiesas Komunikācijas daļas vadītāja Rasma Zvejniece.
AT priekšsēdētāja ieskatā, kārtība, kādā veicamas pārbaudes par pilsonības iegūšanas likumību, un tajās iesaistīto personu tiesības un pienākumi ir precīzi noteikti valdības 2001.gada 9.janvāra noteikumos Nr.13.
Bičkovičs uzsver, ka visus viņam zināmos faktus saistībā ar pilsonības iegūšanu ir sīki un detalizēti darījis zināmus NP, kuras kompetencē ir izlemt par pārbaudes rezultātu virzīšanu vai nevirzīšanu izskatīšanai tiesā.
Respektējot tiesiskumu Latvijā, "neredzu pamatu iztirzāt jautājumu par to, kāda procedūra vai rīcība būtu labāka vai sliktāka", atzīmē AT priekšsēdētājs.
LETA jau ziņoja, ka tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) 1.septembrī nosūtīja paskaidrojumu Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (JL) par Bičkoviča pilsonības pārbaudes lietu.
No sniegtās informācijas secināms, ka nav pamata apšaubīt pilsonības piešķiršanas pamatotību Bičkovičam.
Valsts prezidents Valdis Zatlers šodien preses konferencē vaicāts, vai Bičkoviča lieta nemet šaubu ēnu pār Augstākās tiesas priekšsēdētāju un tiesu varu kopumā, norādīja, ka «jebkuru šādu situāciju, kur kādam ir šaubas, var kliedēt, vienīgi pilnībā publiskojot tos dokumentus, kas ir Tieslietu ministrijas rīcībā, un arī publiskojot savus slēdzienus». Tikai pēc tam sabiedrība varēs izdarīt kādus secinājumus.
V.Zatlers arī norādīja, ka I.Bičkovičs pietiekami plaši tika vētīts pirms viņa ievēlēšanas. Tomēr prezidents uzsvēra, ka šaubas var kliedēt vienīgi «ar pilnīgu atklātību».
(papildināta ar Valsts prezidenta viedokli)