Grozījumi paredz, ka Latvijas valsts karogu pie privāto personu ēkām novieto 4.maijā un 18.novembrī, šobrīd likums nosaka karogu novietot arī 1. maijā un 11. novembrī, kā arī ar sēru noformējumu 25.martā, 14.jūnijā, 17.jūnijā, 4.jūlijā un decembra pirmajā svētdienā. Priekšlikums nemaina likumā noteikto, ka iepriekšminētajos datumos karogi novietojami pie publiskajām ēkām.
I. Aleksandrova iesniegto priekšlikumu, redakcionāli precizētu, Saeimas komisija iepriekš bija atbalstījusi. Tomēr sēdē deputāti strīdējās, vai obligāta karoga novietošana ir totalitāras valsts iezīme, vai tas neveicinās jaunatnes vēstures nezināšanu, kā arī izskanēja spekulācijas par priekšlikuma mērķiem. Deputāts Visvaldis Lācis atkal dziedāja no tribīnes.
"Latvijā notiekošais.. liecina par to, ka dienu no dienas mēs zaudējam patriotismu, Latvijas mīlestību, dzimtenes mīlestību... Sabiedrība šo balsojumu uztvers kā tautas priekšstāvju kārtējo rīcību, ka valsts simboli ir otršķirīgi, ka mēs, tautas priekšstāvji, to vērtējam kā kaut ko maznozīmīgu," klāstīja deputāts Jānis Lagzdiņš (TP), vēsta BNS. Savukārt Aleksandrova partijas biedrs Jānis Reirs sacīja: "Ja man būtu privātmāja, man valsts karogs plīvotu katru dienu."
Turpretī "Saskaņas centra" biedrs Nikolajs Kabanovs ("Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā") pauda, ka šis jautājums, viņaprāt, ir tukša salmu kulšana un nav nozīmīgs. Vēlāk tribīnē kāpa Zaļo un zemnieku savienības biedrs Ingmārs Līdaka, kurš, klāstot savu pozīciju, pēc Kabanova izteikumiem no plenārsēžu zāles skaļā balsī teica: "Aizver muti!"
Juris Dobelis (TB/LNNK) debašu karstumā priekšlikumu nosauca par stulbu.
Aleksandrovs beigu beigās nolēma savu priekšlikumu atsaukt, jo tas, viņaprāt, radījis nevajadzīgi asas diskusijas. Viņš gan izteicās, ka cer uz grozījumiem Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai par karoga neizvietošanu būtu maigāks sods. Arī pēc tam, kad I. Aleksandrovs paziņoja par priekšlikuma atsaukšanu, deputāti turpināja kāpt tribīnē un debatēt.
Saeimas kārtības rullis nosaka, ka komisijas atbalstītie priekšlikumi var tikt atsaukti tikai ar komisijas piekrišanu, tāpēc deputātiem par to bija jābalso. Par nobalsoja 22 deputāti, pret bija 52, atturējās deviņi.
18. novembris ir Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena, savukārt 4. maijs - Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena.