Savukārt LETA ziņo, ka kriminālprocess par iespējamiem likumpārkāpumiem 10.Saeimas vēlēšanu rezultātu apkopošanā, kas saistīts ar "plusiņu" un svītrojumu skaitīšanu par deputātu kandidātiem kādā vēlēšanu iecirknī Kurzemē, visticamāk, Īvandē. Kā atzinusi Īvandes vēlēšanu iecirkņa komisijas locekle Gunta Zingberga, veicot deputātu kandidātiem ievilkto plusu un svītrojumu skaitīšanu, nebija pieskaitīts viens svītrojums.
Savukārt, jau ievadot balsošanas protokola datus Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) automatizētajā skaitīšanas sistēmā, tika sajaukti vietām dati par kandidātu svītrojumiem un plusiem, taču šī kļūme tika labota, piebilda Zingberga.
Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa apstiprina, ka otrdien sākts kriminālprocess par vēlēšanu dokumentu viltošanu, nepareizu balsu saskaitīšanu un aizklātas balsošanas pārkāpšanu.
Kriminālprocess sākts, lai vispusīgi un pilnīgi noskaidrotu lietas apstākļus par kādu iecirkņa vēlēšanu komisiju un tajā pieļautajām neprecizitātēm vēlēšanu balsu skaitīšanā.
DP nekonkretizēja, par kuru iecirkni ir runa, taču Apse-Krūmiņa atzina, ka kriminālprocess nav ierosināts par iespējamām nelikumībām Ādažu iecirknī. Par šo iecirkni pārbaude saistībā ar neprecizitātēm kandidātu saņemto plusu skaitīšanā joprojām turpinoties.
Kriminālprocesā aizturēto pagaidām nav.
Runājot par vēlēšanām kopumā, Jaundžeikars atkārtoja jau iepriekš Drošības policijas pausto, proti, šajās vēlēšanās nav novērota masveida vēlētāju uzpirkšana ar naudu un grādīgajiem dzērieniem un lieli pārkāpumi nav konstatēti. Pārkāpumi neesot tik lieli, lai būtiski ietekmētu vēlēšanu rezultātus.
Jaundžeikars gan teica, ka vēlēšanās bijis samērā liels protesta balsojums ar tukšām vēlēšanu aploksnēm. Tas varētu būt skaidrojams ar publiski izteiktiem aicinājumiem šādi rīkoties.
Komisijas sēdē piedalījās arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, taču ar viņu runāts par drošības iestāžu uzraudzību.
Jau ziņots, ka oktobra sākumā DP ir saņēmusi divus iesniegumus ar lūgumu izvērtēt, vai iecirkņu vēlēšanu komisijas rīcībā nav saskatāmas prettiesiskas darbības, pieļaujot neprecizitātes kandidātu saņemto plusu skaitīšanā.
Iesniegumos gan nav norādes par būtisku vēlēšanu rezultātu viltošanu, kā tas izskanējis masu medijos.
Pirmā par iespējamām nelikumībām tika informēta Saeimas Nacionālās drošības komisija, kas informāciju nodeva Drošības policijai, lai tā izvērtē, vai nav saskatāmi likumpārkāpumi.
(pievienota 4.un 5.rindkopa)