"Jebkurus tarifus ir grūti pacelt, jo tas ir ārkārtīgi nepopulāri. Līdz ar to mēs nonāksim pie situācijas, ka tas varētu notikt sprādzienveidīgi," teica Latvenergo vadītājs. Izmaiņas būšot daudzos sektoros, jo "patlaban mēs to atsperi turpinām saspiest, bet kādā brīdī tā nāks vaļā".
Līdz šim Latvija esot izvēlējusies nepareizu elektroenerģijas tarifu politiku — paceļot tarifus novēloti un nedaudz, tādējādi tie praktiski arī pēc pacelšanas nespējot segt faktiskās elektroenerģijas ražošanas izmaksas.
K.Miķelsons apliecināja, ka pēc Ignalinas atomelektrostacijas slēgšanas šā gada nogalē Latvijā reāli elektrības trūkumu neviens neizjutīs — tā tiks iepirkta Krievijā, Igaunijā un Skandināvijā. Latvenergo spēšot arī nosegt to elektrības cenu starpību, kas varētu rasties, Baltijas tirgu atstājot tik lielam elektroenerģijas ražotājam kā Ignalina.
"Ignalinas slēgšana nenovedīs mūs pie absolūtas tumsas, bada un vēl nezin kā." Viņš sacīja, ka Ignalinas atomelektrostacijas slēgšana varētu izraisīt tarifu pieaugumu Lietuvā, taču Latvenergo līgumi par elektroenerģijas piegādēm ir slēgti tā, "lai nākamo gadu varētu izdzīvot".
Tāpat K.Miķelsons atkārtoti pauda, ka Latvijai būtu nepieciešams nopietni apsvērt iespēju būvēt savu atomelektrostaciju. Runa gan esot par kādu 2030.gadu. Runājot par iespējamo AES atrašanās vietu, K.Miķelsons pauda pārliecību, ka ap to laiku, kad lēmumu par stacijas būvniecību varētu pieņemt, tehnoloģijas būs strauji attīstījušās, līdz ar to stacijas novietojumam nebūs tik liela nozīme. "Runa varētu būt par piejūru, bet šo lēmumu pieņem citi," viedokli pauda K.Miķelsons.
Jau vēstīts, ka uzņēmums nācis klajā ar paziņojumu, ka nākamā gada laikā atbalstīs mazturīgos, palīdzot norēķināties par elektrību. Uzņēmums tam atvēlēs 3,7 miljonus latu, kas tiks ņemti no peļņas un uz tarifiem neatsauksies, K.Miķelsons norādīja Latvijas radio. Latvenergo līgumu ar Latvijas Pašvaldību savienību noslēgs tuvākajās dienās.
K.Miķelsons savu attieksmi par lielo valsts uzņēmumu vadītāja iekļaušanu vienotā atalgojuma sistēmā raksturoja ar vārdu "nožēlojami".