Tomēr līdz šim atrastās pazudušo alpīnistu mantas un smaka, kas nāk no iespējamās viņu pazušanas vietas nav pietiekami pierādījumi, lai trīs alpīnistus pasludinātu par mirušajiem. Kā Dienai pastāstīja Latvijas meklēšanas grupas pārstāve Jeļizaveta Krivcova, mirstīgās atliekas nav atrastas, tāpēc šos cilvēkus turpina uzskatīt par bezvēsts pazudušajiem. Saskaņā ar likumu, bezvēsts pazudušos, pirms to pasludināšanas par mirušiem, meklē 10 gadus.
Pēc J.Krivcovas minētā, alpīnisti nelaimes brīdī atradušies sasaistē un aizā iekrituši visi kopā. Diena jau rakstīja, ka līdz šim Ušbas kalnā tika atrastas dažādas kalnu kāpēju personīgās mantas un arī sadragātas ķiveres.
Nolaisties ledus aizā šobrīd ir ļoti bīstami, skaidrojis Traverss pārstāvis Oļegs Mirošņikovs. Virs aizas atrodas milzīga ledus “cepure”, kas lietus dēļ vāri turas kopā un
jebkurā brīdi var ielūzt. Lai atrastu
pazudušos kalnā kāpējus, aizā būtu jāpavada vairākas dienas, rokot sniegu
un cērtot tūkstoš gadus vecu ledu, bet šībrīža apstākļos tas esot ne tikai
smags darbs, bet arī milzīgs risks. Tiek pieļauta iespēja, ka tikai nākamās vasaras beigās glābēji Ušbā varētu atgriezties, lai nolaistos ledus plaisā, jo to būs pārklājis sniegs.
“Dievs ir mūsu liecinieks, ka izdarījām visu ko spējām,” teikts kalnā kāpēju kluba paziņojumā.
Traverss izteicis līdzjūtību Ušbā pazudušo alpīnistu radiniekiem. Ušbā pazuda 29 gadus vecais Anatolijs Sukovs, 39 gadus vecais Antons Kaļdi un 25 gadus vecais Andrejs Leskovs.
Kā zināms, meklēšanas darbus kopš 4.augusta izjauca gan kara sākuma Gruzijā, gan nepiemērotie laika apstākļi. Pazudušos alpīnistus sākotnēji meklēja Gruzijas robežsargi, bet pēc tam ar pārtraukumiem kalnā kāpēji no Latvijas, kuriem pievienojās arī alpīnisti no Ukrainas un Gruzijas.