Tuvākajā laikā tiks veiktas attiecīgas izmaiņas akcionāru reģistrā.
Savukārt otrais posms jeb - 6 062 500 akciju iegāde – notiks pēc atlikušā bankas pamatkapitāla palielināšanas. Kad tas notiks, Parex bankā ceturtdien precīzi nevarēja pateikt.
Finanšu ministrs Einars Repše (JL) uzskata, ka ERAB kļūšana par Parex bankas akcionāru ir būtisks posms bankas stabilizācijā, turklāt tas ir nozīmīgs apliecinājums bankas attīstības potenciālam, kā arī Latvijas finanšu sistēmai kopumā. Latvija atzinīgi novērtējot ERAB pieredzi banku sektorā un plānoto atbalstu Latvijas uzņēmējiem, par ministra viedokli informēja Finanšu ministrijā.
ERAB Finanšu institūciju sektora vadītājs Niks Teseimans, komentējot šo notikumu, norāda, ka, kļūstot par akcionāru, ERAB cieši sadarbosies ar bankas vadību, lai stiprinātu uzņēmumu, jo īpaši, lai tas spētu turpināt uzņēmējdarbības sektora finansēšanu.
ERAB investīcijas pamatkapitālā un subordinētais aizdevums līdz 22 miljonu eiro apmērā stiprinās Parex bankas kapitāla bāzi, sniegs atbalstu bankas restrukturizācijā un veicinās tās izaugsmi un iespējami ātrāku atgriešanos privātajā sektorā, norāda Parex banka. Tās valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis pauž pārliecību, ka šī brīža globālajā ekonomiskajā un finanšu situācijā "ERAB dalība veicinās Parex bankas vērtības palielināšanos un piesaistītie finanšu resursi ļaus attīstīt jaunus pakalpojumus, lielāku uzmanību veltot mazo un vidējo uzņēmumu sektoram, jo investīcijas šajā segmentā ir ļoti nozīmīgas ekonomikas atveseļošanai".
Šā gada 16.aprīlī tika parakstīti akciju pirkuma līgumi, paredzot, ka pēc Parex bankas pamatkapitāla palielināšanas ERAB iegādāsies 57 506 825 bankas balsstiesīgās vārda akcijas, kas veido 25% un vienu akciju no bankas pamatkapitāla.
23.jūlijā tika parakstīts subordinētā aizdevuma līgums un izmaiņas aprīlī noslēgtajā pirkuma līgumā, nosakot akciju iegādi divos posmos un pirmajā posmā paredzot iegādāties 51 444 325 akcijas, kas tagad no Privatizācijas aģentūras nonāk pie ERAB.
Līdz šim ERAB Latvijas ekonomikā ir ieguldījis aptuveni 450 miljonus eiro, tos investējot dažādos projektos finanšu, korporatīvajā, enerģētikas un infrastruktūras sektoros.
(pievienota 4.rindkopa)