"Ir lielas iespējas, ka Ušakova-Šlesera un Šlesera-Ušakova tandēms varētu iegūt vairākumu arī nacionālās vēlēšanās," viņš teica intervijā aģentūrai BNS.
Tas gan nenozīmējot, ka Saeimas vēlēšanu dēļ viņš atteikšoties no darbošanās Rīgas domē.
"Man plāni ir lieli. Es 12 gadus esmu bijis gan Saeimā, gan sešās valdībās. Pienācis laiks kaut ko pamainīt, un šis izaicinājums - vadīt brīvostu un būt par vicemēru Rīgai - ir diezgan liels izaicinājums. Es ceru, ka es spēšu daudz ko no tā, ko esmu solījis, realizēt," viņš sacīja.
Tajā pašā laika laikā viņš pauda pārliecību, ka viņa palikšana domē netraucēs "["Saskaņas centra" (SC) līdera Nila] Ušakova -Šlesera, Šlesera-Ušakova" tandēmam uzvarēt arī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. "Es jebkurā gadījumā esmu [LPP/LC] partijas līderis, un es neesmu aizbraucis kaut kur prom un Briseli, es esmu tepat," teica Šlesers, atbildot uz jautājumu, vai Saeimas vēlēšanās izdosies sasniegt RD vēlēšanām līdzvērtīgus rezultātus, "partiju lokomotīvēm" paliekot pašvaldībā.
Viņaprāt, attiecībā uz Saeimas vēlēšanām runa nav par konkrētām personālijām, bet par to, lai tandēms Ušakovs-Šlesers, Šlesers-Ušakovs varētu uzvarēt nākamajās vēlēšanās. "Tāds ir mūsu mērķis, " sacīja vicemērs.
Šlesers piebilda, ka arī savā pašreizējā Rīgas vicemēra amatā plānojis aktīvi sekot līdzi deputātu darbam Saeimā.
"Es esmu ieplānojis strādāt, un tad, kad cienījamie Saeimas deputāti šovasar beigs atpūsties, es katru nedēļu plānoju būt Saeimā, kontrolēt, ko tie deputāti tur dara un kādi lēmumi tiek pieņemti. Jūs domājat, ka Šlesers, aiziedams uz Rīgas domi, aizmirsīs parlamentu? Nē! No domes mēs vēl vairāk to parlamentu kontrolēsim un liksim [Saeimas deputātiem] saspringt un bišku pasvīst," teica Rīgas vicemērs.
Rīgas vicemērs gan nekonkretizēja iespējamību veidot kopīgu sarakstu ar SC, sakot, ka "to noteiks mūsu sadarbība".
"Šajā situācijā mums nekas vairs nav jāveido, mēs esam vienā laivā, mēs braucam, un juridiskā terminoloģija neko vairs nenozīmē. Mēs sadarbojamies. Un, ja mums izdosies pierādīt, ka šis tandēms tiešām spēj pildīt solījumus un virzīt procesus uz priekšu, tad cilvēki paši nolems, kas ir jādara un kas nav jādara. Šodien mēs jau esam vienā laivā, bet forma - kas ies uz vēlēšanām, kas neies... Mērķis ir, lai šis bloks iegūst vairākumu arī nākamajās vēlēšanās," pauda Šlesers.
"Laiks rādīs, kādā formā tas notiks," viņš teica, atzīstot, ka šobrīd galvenais ir rezultāts, vai abu partiju sadarbības rezultātā cilvēkiem Rīgā tiks radītas jaunas darba vietas.
"Cilvēki gaida rezultātu - nav svarīgi, vai krievs vai ebrejs, vai polis, vai amerikānis tev piedāvā darbu, galvenais, lai ir darbs. Un ja mēs radīsim šīs jaunās darba vietas, ja parādīsim, ka Rīga ir gatava palīdzēt valstij iziet no krīzes, tad ļoti daudzi būs gatavi mūs atbalstīt. Un Rīgas vēlēšanas vienmēr ir uztvertas kā nacionālā līmeņa vēlēšanas. Šeit mēs saņēmām vairākumu, un šis bloks neapšaubāmi var saņemt vairākumu nākamajās vēlēšanās," Šlesers paskaidroja.
Šlesers uzsvēra arī, ka domes modelis būtu attiecināms arī uz nākamajām Saeimas vēlēšanām, kad savā starpā cīnās divi bloki. "Es domāju, ka tas amerikāņu modelis [divpartiju sistēma] lielā mērā tuvojas arī Latvijai, proti, kad viena partija ir pozīcijā, otra - opozīcijā, tā kā šeit [domē] ir - viens bloks pozīcijā, viens - opozīcijā. Rezultātā šie bloki cīnās savā starpā. Nav tā, ka ir sadrumstalotība - desmitiem mazu partiju, un neviens nevar saprast, ko šīs partijas grib".
"Tā kā es uzsveru, un to var pasvītrot ar sarkanu, ka lielā priekšvēlēšanu tribīne būs nevis Saeimā, bet Rīgas domē. Jo tagad tandēms Šlesers-Ušakovs un Kristovskis-Jaunups atrodas šeit, un šeit arī notiks tā lielā cīņa par ietekmi jaunajā Saeimā un jaunajā valdībā," sacīja LPP/LC līderis.
Saeimas vēlēšanu likums paredz, ka pilsētas deputātu var pieteikt par Saeimas deputāta kandidātu, taču ievēlēšanas gadījumā viņš zaudē domnieka mandātu.
Jau vēstīts, ka nesenajās Rīgas domes vēlēšanās Šelsera un Ušakova tandēms kopā ieguva 36 vietas no 60, pārliecinoši izveidojot domē valdošo koalīciju.