Kā pirmo soli reformas īstenošanā partijas līderi min humanitāro mācību priekšmetu pasniegšanu valsts un pašvaldību skolās tikai latviešu valodā. Pārejas noteikumos iecerēts paredzēt, ka mācības valsts valodā jau no 1.klases notiktu, sākot ar 2012.gada 1.septembri.Nedrīkst būt tā, ka fizkultūra un zīmēšana tiek pasniegta latviešu valodā, bet vēsture – krievu, uzskata partijas Nacionālo jautājumu darba grupa.Parakstu vākšanā, ko paredzēts noslēgt līdz 4.maijam, jāsavāc 10 000 iedzīvotāju parakstu, kas vēlāk tiks iesniegti Centrālajai vēlēšanu komisijai. Tai savukārt būs jārīko jauna parakstu vākšana, kurā jāsavāc jau desmitās daļas vēlētāju paraksti. Tad likumprojekts tiks iesniegts Saeimā. Ja Saeima grozījumus noraidīs, tad tiks rīkots referendums.
Partijas līderi atzina, ka būs nepieciešami
līdzekļi ne vien referenduma organizēšanai, bet vēlāk arī pedagogu
apmācīšanai un jaunu mācību līdzekļu sagatavošanai un izdošanai.
Informācija par parakstu vākšanu jau nosūtīta notāriem, bet pirmdien par to elektroniski tiks informētas visas bāriņtiesas, jo pagastos un novados, kur nav notāru, šo funkciju pilda bāriņtiesas.
Patlaban Satversmes 112.pantā teikts: "Ikvienam ir tiesības uz izglītību. Valsts nodrošina iespēju
bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību. Pamatizglītība ir
obligāta." TB/LNNK rosina veikt grozījumus, nosakot: "Ikvienam ir tiesības uz izglītību. Valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā. Pamatizglītība ir obligāta."
Sestdien domes sēdē neizskanēja konkrētākas idejas, ar ko TB/LNNK varētu sadarboties, gatavojoties Saeimas vēlēšanām, taču vairākkārt tika uzsvērts, ka potenciāli sadarbības partneri tiks rūpīgi izvērtēti.