* FOTO: 16.marta leģionāru atceres dienas gājiens
Iekšlietu ministre informēja, ka tuvojoties zīmīgajam datumam uz robežas aizturēti septiņi cilvēki, kuri iekļauti melnajā sarakstā. Tomēr līdz brīdim, kad abu pušu pārstāvji jau sāka izklīst, policija aizturējusi nevienu nebija.
Pēc dažādiem aprēķiniem leģionāru gājienā piedalījās 2500 līdz 3000 cilvēku, savukārt "antifašistu" bija vien daži desmiti. Viņi aprobežojās ar īsām uzrunām latviešu un krievu valodās. Bija arī mēģinājumi skandēt saukļus, bet tie ātri vien noklusa. Savukārt paši leģionāri pēc ziedu nolikšanas pie Brīvības pieminekļa pamazām izklīda, vien kāds pulciņš uzkavējš un skandēja tradicionālās dziesmas.
Daži "astifašisti" bija tērpti nu jau par tradīciju kļuvušajos strīpainajos cietumnieku tērpos, un šur tur bija manāmi arī Krievijas impērijas armijas simboli – Georga lentas. Leģionāri un viņu atbalstītāji savukārt bija piesprauduši lentas Latvijas karoga krāsās.
L.Mūrniece pasākuma norisi uzraudzīja pati personīgi. Bez viņas bija manāms arī Valsts policijas vadītājs Artis Velšs. Savukārt starp pasākuma dalībniekiem bija manāmi VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas deputāti Raivis Dzintars, Imants Parādnieks ar dēliem un Jānis Dombrava. Gājienā piedalījās arī savulaik par Uzvaras pieminekļa spridzināšanu tiesātais pērkoņkrustieits Igors Šiškins.
Par spīti iepriekš izskanējušajām bažām par iespējamajām provokācijām no dažādām pagrīdes radikāļu organizācijām, vardarbīgi incidenti neizcēlās
FOTO: Gājienā piedalījušies 2500-3000 cilvēku; 16.marta pasākumi noslēdzas bez vardarbības
Šī gada 16.marta pasākumos piedalījās 2500-3000 dalībnieku, arī kārtības sargu bija vairāk nekā iepriekš, atzina iekšlietu ministre Linda Mūrniece (Vienotība). Viss pasākums gan noritēja daudz mierīgāk nekā citus gadus, un ievērojamu incidentu starp leģionāriem un viņu atbalstītājiem no vienas puses un "antifašistiem" no otras puses nebija.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.