Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izbeidz kriminālprocesu par Šlesera vērtīgo pulksteni

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde (FPP) izbeigusi kriminālprocesu, kas šā gada februārī tika sākts par Rīgas vicemēra Aināra Šlesera (LPP/LC) dārgā rokas pulksteņa nedeklarēšanu.

Kriminālprocess izbeigts, jo FPP nav konstatējis noziedzīga nodarījuma sastāvu, aģentūra LETA uzzināja VID Komunikācijas nodaļā.

Žurnālists Lato Lapsa, pēc kura iesnieguma Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) tika sākta pārbaude tā dēvētajā Šlesera pulksteņa lietā, aģentūrai LETA sacīja, ka no FPP saņēmis atbildi par to, ka kriminālprocess ticis izbeigts.

"Nu, neko darīt," rezumēja Lapsa, piebilstot: "Tātad šai valstī mierīgi var neuzrādīt dārgus pirkumus un droši zināt - ja neviens neuzķers, tad viss kārtībā, bet, ja kāds arī pamanīs, tāpat nekas slikts nenotiks."

FPP kriminālprocesu sāka pēc Krimināllikuma (KL) 219.panta otrās daļas par Šlesera iespējami izdarīto noziedzīgo nodarījumu, nenorādot deklarācijā par 2007.gadu darījumu lielā apmērā.

KL 219.panta otrā daļa paredz kriminālatbildību par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā. Par to var piemērot brīvības atņemšanu vai piespiedu dabu, vai arī naudas sodu.

Laikraksts "Dienas Bizness" iepriekš vēstīja, ka KNAB pabeidzis pārbaudi jautājumā par Šlesera pulksteņa iegādi un konstatējis, ka politiķis vairāk nekā 50 minimālās mēnešalgas vērtā pulksteņa iegādes darījumu tiešām nav deklarējis.

Viņš 2007.gada amatpersonas deklarācijā šo darījumu nav norādījis, lai gan pulksteņa cena pārsniegusi likumā noteikto slieksni - 20 valdības noteiktās minimālās mēnešalgas. Saskaņā ar likumu šādi darījumi valsts amatpersonām ir jāatspoguļo deklarācijā, norādot darījumu un tā puses.

"Dienas Bizness" citēja KNAB atzinumu, kurā secināts: Šlesers, aizpildot 2007.gada valsts amatpersonas deklarācijas par 2007.gadu Publicējamās daļas astoto sadaļu un Nepublicējamās daļas piekto sadaļu, nav norādījis informāciju par veikto darījumu, tas ir, pulksteņa iegādi, lielā apmērā.

Tādējādi Šlesers saskaņā ar KNAB atzinumu nav ievērojis Ministru kabineta 2002.gada 22.oktobra noteikumus. KNAB pārbaudē konstatējis pazīmes, kas liecina, ka Šlesers nav ievērojis arī likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteikto.

Tā dēvētā Šlesera pulksteņa lieta aizsākās 2009.gada 9.oktobrī, kad viņš uz Latvijas Televīzijas raidījumu "100.panta preses klubs" ieradās ar iespaidīgu rokaspulksteni, kas dažu metru attālumā lika to novērtēt kā "Breguet" markas zelta pulksteni ar turbijona mehānismu, kura vērtība ir vismaz 30 000 latu.

Šlesers televīzijas raidījumā pauda neizpratni par to, kāpēc gan šāds iegādes darījums viņam būtu jāuzrāda oficiālajā deklarācijā.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kosmētiskais remonts diez vai līdzēs

Par to, vai valdošo partiju ilgstoši zemie reitingi tām jau zvana kapu zvanus vai partiju likteņi ir maznozīmīgi brīdī, kad "Latvijas valsts pamazām tiek vesta uz maksātnespēju", sociologu A...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas