VDD apkopos mācību laikā gūtos secinājumus un sadarbībā ar pretterorisma pasākumos iesaistītajiem dienestiem un institūcijām veiks to rūpīgu analīzi, lai turpinātu pilnveidot pretterorisma sistēmu Latvijā.
Līdzīgi kā aizvadītajā gadā, ņemot vērā tendences citās Eiropas valstīs, šajās mācībās tika pārbaudītas pretterorisma pasākumos iesaistīto dienestu un institūciju reaģēšanas spējas gadījumā, kad noticis teroristiska rakstura uzbrukums – pūļa taranēšana ar transportlīdzekli, kā rezultātā ir gan bojā gājušie, gan cietušie. Atšķirībā no aizvadītā gada, šogad mācību scenārijs tika papildināts ar ķīlnieku krīzes elementu.
Mācību laikā tika īstenots plašs pretterorisma pasākumu komplekss, kas ļāva pretterorisma darbībās iesaistītajiem dienestiem un institūcijām pārbaudīt reaģēšanas spējas, izstrādātās procedūras un savstarpējo sadarbību šāda veida apdraudējuma pārvarēšanai. Piemēram, tika pārbaudīta dienestu un institūciju apziņošana, personāla un tehnikas ierašanās un izvietošanās notikuma vietā, informācijas par apdraudējumu iegūšana un analizēšana, lēmumu pieņemšana un koordinēšana, medicīniskās palīdzības sniegšana, kā arī izmeklēšanas darbību veikšana, aizdomās turēto personu aizturēšana un ķīlnieku atbrīvošana.
Mācībās piedalījās VDD, Nacionālo bruņoto spēku, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Ģenerālprokuratūras, Rīgas Pašvaldības policijas, kā arī Iekšlietu ministrijas un Ārlietu ministrijas pārstāvji. VDD izsaka pateicību visiem mācībās iesaistītajiem dienestiem un institūcijām, kā arī vairāk nekā 300 mācību dalībniekiem individuāli par profesionālo attieksmi un ieguldījumu mācību norisē, un attiecīgi arī Latvijas pretterorisma sistēmas stiprināšanā. Tāpat VDD izsaka pateicību iedzīvotājiem par izpratni mācību norises laikā.
Vērīgais