Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nav skaidrs, ko iesākt ar Getliņos izaudzētajām 200 tonnām tomātu

Mēneša laikā atkritumu poligonā Getliņos ienāksies 200 tonnas tomātu, taču pašlaik nav skaidrs mehānisms, ko ar tiem iesākt, raksta laikraksts Dienas Bizness.Pastāv vairāki iespējamie varianti, kā realizēt šo produkciju - rīkot izsoli, uzdāvināt to kādam no pašvaldības uzņēmumiem, piemēram, Zoodārzam vai organizēt cenu aptauju un par augstāko piedāvāto cenu pārdot tomātus vairumā kādam citam dārzeņu ražotājam vai tirgotājam.

Protams, tos var atkal pārstrādāt enerģijā kopā ar atkritumiem.Pēc aptuveni mēneša Getliņi Eko uzņēmumam būs 150-200 tonnas tomātu. Tā kā uzņēmums daļēji pieder pašvaldībai, arī tomātus teorētiski var uzskatīt par pašvaldības mantu. Savukārt pašvaldības uzņēmums nevar ņemt un kaut ko iztirgot, jo manta pēc likuma būtu jārealizē par maksimālo cenu, parasti izsolē. Prakse gan rāda, ka tā ne vienmēr notiek un par nelielu produkcijas daudzumu netiek rīkota izsole vai konkurss, piemēram, SIA Rīgas meži kokaudzētavā, kur tiek audzēti stādi paša uzņēmuma vajadzībām, jebkurš pavasarī varot atbraukt un nopirkt tos arī sev, stāsta Mežsaimnieciskā departamenta vadītājs Uldis Georgs Gavrilovs.Pašlaik izskanējusi ideja arī par SIA Rīgas ūdens iespējamo plānu tirgot dzeramo ūdeni pudelēs. Kā tas notiks, gan nevienam vēl nav skaidrs. Rīgas ūdenim šī ideja ir tikai projekta līmenī, skaidro uzņēmuma preses sekretāre Signe Dreiere. Viņa DB uzsver, ka, ja pašvaldība lems par šādas komercdarbības nepieciešamību, visticamāk, jādibina jauns uzņēmums, iespējams, Rīgas ūdens meitas uzņēmums, kas nodarbotos ar šo funkciju. Viņasprāt tā būtu pārdomāta resursu izmantošana, jo arī Zaķumuižas dzeramais ūdens tiekot iegūts no tā paša urbuma. Pašiem pildīt ūdeni pudelēs, nevis nomāt urbumu citiem varētu būt ienesīgāk, bet tam vēl nepieciešami aprēķini, uzskata pašvaldībā.Pašvaldības uzņēmumu sniegto pakalpojumu cenas jāapstiprina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK). Tomēr saražoto produktu un preču tirdzniecības regulēšana neietilpstot šajā kompetencē, jo esot klasificējama kā komercdarbība brīvajā tirgū. Regulators lemjot tikai par tiem pakalpojumiem, ar ko pašvaldības vai valsts iestādes nodrošina iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus un tirgū ir monopola situācijā. Ja īpašnieks dod akceptu pašvaldības uzņēmumam komercdarbībai, no regulatora viedokļa iebildumu nevar būt, uzskata SPRK pārstāve Daiga Reihmane. Tas pat būtu vērtējams kā sabiedrības ieguvums, ja peļņa par ūdeni pudelēs tiktu novirzīta, piemēram, kopējo ūdens tarifu samazināšanai.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kosmētiskais remonts diez vai līdzēs

Par to, vai valdošo partiju ilgstoši zemie reitingi tām jau zvana kapu zvanus vai partiju likteņi ir maznozīmīgi brīdī, kad "Latvijas valsts pamazām tiek vesta uz maksātnespēju", sociologu A...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas