Rīgas pašvaldība līdz gada beigām plānoja nomainīt grāmatvedības sistēmu. Uzdevums ir sarežģīts, sagatavošanās tam ilga vairāk nekā piecus gadus. Tagad process ir apturēts, jo 11 miljonus vērtajā projektā ir atklājusies korupcijas ēna, informē raidījums.
Iepirkumi uzticēti domes Informācijas tehnoloģiju centram (ITC). Centrs 2017.gadā sarīkoja mazu 42 000 eiro vērtu iepirkumu pilotprojektam, lai pārliecinātos, vai pašvaldības Finanšu departamentam derēs Microsoft produkts Dynamics 365.
Kad ITC pārliecinājās, ka sistēma derēs, tā vietā, lai rīkotu konkursu, kurā spētu piedalīties vismaz desmit pretendentu, pašvaldība izvēlējās pirkt sistēmas izveides darbus, norāda raidījums. Tas bija iespējams, jo Elektronisko iepirkumu sistēmā (EIS) bez konkursa valsts un pašvaldību iestādes var pirkt konsultācijas un IT pakalpojumus.
Tā vietā, lai nopirktu sistēmu, 2018.gada Rīgas dome noslēdza līgumu ar WeAreDots par 96 000 darba stundu iegādi 11 miljonu vērtībā.
Pēc Nekā personīga raidījuma, kurā tika stāstīts par darījumiem, nu jau atlaistie pašvaldības deputāti rosināja sākt auditu par ITC lēmumiem. Iesniegumus Iepirkumu uzraudzības birojam (IUB) un Vides un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) uzrakstīja bijušais deputāts Valters Bergs.
Policijā pagājušā gada beigās uzsākta resoriskā pārbaude, bet 3.aprīlī tā pārtapusi kriminālprocesā par dienesta pilnvaru pārsniegšanu.
IUB pārbaudē par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas domes grāmatvedības sistēmas iegādē secinājis, ka mazais konkurss par pilotprojektu un pēc tam 96 000 darba stundu pirkums par 11 miljoniem ir uzskatāms par vienotu iepirkumu, līdz ar to, nesludinot konkursu, ir apiets likums, skaidro Nekā personīga. Tomēr administratīvo sodu birojs nevar piemērot, jo iestājies noilgums.
Taču pamatojoties uz IUB atzinumu Valsts reģionālās attīstības aģentūra, kas uztur EIS, secināja, ka domes iepirkšanās sistēmā ir prettiesiska.
Kuzja un Muris
fuksis
Latvian var